Úvod Politika Danko na spomienke na oslobodenie Bratislavy: Od Ruska sa máme čo učiť

Danko na spomienke na oslobodenie Bratislavy: Od Ruska sa máme čo učiť

Foto: archív

Netreba zabúdať, že Bratislavu oslobodila Červená armáda, v ktorej bojovali prevažne slovanské národy, konkrétne Rusi, Ukrajinci a Bielorusi. Na pietnej spomienke pri príležitosti 74. výročia oslobodenia Bratislavy na Slavíne to povedal predseda parlamentu Andrej Danko.

„Sme Slovania, sme súčasťou veľkého a vzácneho slovanského národa,“ povedal. Zároveň vyslovil veľké poďakovanie ruskému národu za jeho lásku a dobrotu. „Rusi sú úžasný národ, od ktorého sa máme čo učiť,“ vyhlásil s tým, že o tejto krajine by nemal hovoriť niekto, kto krajinu predtým nenavštívil. Dodal, že na Slavín sa vracia vždy rád a toto miesto ho napĺňa emóciou, že aj vďaka padlým môžeme žiť v mieri.

Foto: archív

Podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho je zhromaždenie prejavom úcty a dôkazom toho, že Slováci nezabúdajú. „Sedemdesiatštyri rokov, to je život troch generácii,“ povedal s tým, že tieto generácie mohli vďaka oslobodeniu nášho územia žiť v mieri.

„Zmysel protifašistického zápasu nemožno nikdy podceniť,“ dodal predseda vlády. Veľvyslanec Ruskej federácie Alexej Fedotov zdôraznil, že jeho krajina je vďačná slovenským občanom za zachovanie pamiatky červenoarmejcov. „Iba pamiatka boja za slobodu môže poskytnúť garanciu, že sa hrôzy vojny nezopakujú,“ dodal.