Úvod Z DOMOVA Danko o Pellegrinim: Napľul do tváre voličom Fica

Danko o Pellegrinim: Napľul do tváre voličom Fica

Foto: archív

Vláda i riadenie štátu by fungovali oveľa lepšie, keby lídri koaličných strán sami sedeli v exekutíve a niesli zodpovednosť za niektorý z rezortov. Ako názor i priame odporúčanie pri kreovaní budúcich koalícií a vlád to povedal premiér Peter Pellegrini.

„Každý z predsedov koaličných strán by mal chodiť každý deň do práce, podpisovať svoje rozhodnutia v rámci rezortu, zodpovedať za ne a tiež by mal s kolegami z vlády riešiť veci.

Fungovalo by to tak oveľa efektívnejšie, ako keď tu vo vláde časť koalície niečo rozhodne a potom sa musíme ísť dobreže nie prosiť pánom z hradného kopca, či sa im to bude páčiť alebo nie,“ povedal Pellegrini.

„Ak by predsedovia koaličných strán boli aj ministrami, nemuseli by sme mať koaličné rady. Štát neriadi koalícia, ale vláda a parlament,“ dodal.

Pellegrini spomenul konkrétne Bélu Bugára, no nepriamo narážal aj na šéfa parlamentu Andreja Danka. Ten naňho zareagoval v relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo a premiéra podrobil kritike.

„Vnímam to ako drzosť Pellegriniho. Chutí mu byť premiérom. Vnímam to tak, že Pellegrini sa ešte vždy nerozhodol, či zostane v Smere a tlačí na pílu vo vzťahu k Ficovi, ako sa len dá,“ povedal Danko. Dodal, že Pellegrini nie je ani predsedom strany.

„Ja ako predseda parlamentu mám čo robiť od rána do večera. Pellegrini si nemôže myslieť, že všetko, čo vláda pošle do parlamentu, mu aj vždy prejde. Tento komfort má Pellegrini od Roberta Fica a on by to mal oceniť a poďakovať mu,“ doplnil Danko.

Opäť pripomenul, že sa mu nepozdávajú premiérove slová o tom, že by si vedel predstaviť vládnuť s Kiskom. „To bolo napľutie do tváre voličov Roberta Fica.“