Úvod ZO ZAHRANIČIA Disneyland pri Paríži zmenia na očkovacie stredisko

Disneyland pri Paríži zmenia na očkovacie stredisko

Foto: archív

Kongresové centrum v zábavnom parku Disneyland pri Paríži sa mení na veľké vakcinačné stredisko. K využitiu tohto priestoru prichádza v čase, keď sa Francúzsko usiluje o zrýchlenie očkovania proti koronavírusu.

Disneyland Paris, ktorý sa nachádza východne od hlavného mesta, je zatvorený od 30. októbra, keď bolo v dôsledku nárastu infekcií nariadené zatvorenie všetkých prevádzok, čo nemajú zásadný význam pre fungovanie krajiny. Bez práce sa tak ocitlo 17.000 zamestnancov tohto zábavného parku.

Disneyland mal pôvodne otvoriť svoje brány pre návštevníkov 2. apríla, ale opätovne sa zhoršujúca pandemická situácia vo Francúzsku tento krok oddialila. Vakcinačnú stanicu v kongresovom centre neďaleko hotelového komplexu budú spoločne prevádzkovať miestne úrady a regionálna zdravotná služba ARS.

Zámerom tohto rozhodnutia je podať protikoronavírusovú vakcínu najmenej tisícke ľudí denne. Francúzske úrady chcú, aby do polovice mája dostalo aspoň jednu dávku 20 miliónov obyvateľov. Francúzsko dosiaľ zaočkovalo najmenej jednou dávkou vakcíny takmer 12,8 milióna osôb, čo predstavuje 19 percent tamojšej populácie.

Globálna skupina Disney z dôvodu následkov koronavírusovej pandémie oznámila prepustenie 32.000 zamestnancov svojich zábavných parkov do konca prvého kvartálu, väčšinou v USA. Disneyland Park v Kalifornii však po viac než ročnom uzatvorení opäť privíta návštevníkov 30. apríla.