Úvod Štýl Displej digitálneho prívesku možno ovládať pomocou smartfónu

Displej digitálneho prívesku možno ovládať pomocou smartfónu

Foto: archív

Turecký start-up Bisou Wear predstavil originálnu bižutériu: prívesok, ktorého dizajn možno meniť pomocou smartfónu. Záujemcovia o kúpu tejto technickej novinky však budú musieť vydržať do augusta, kým sa dostane na trh.

Prívesok má zabudovaný okrúhly farebný displej s vlastným zdrojom energie a modulom bezdrôtového spojenia. Ten umožňuje pomocou aplikácie na smartfóne vyberať nielen zo statických obrázkov, ale aj animácií vo formáte GIF a zobrazovať ich na displeji prívesku. Možno ich jednoducho meniť podľa nálady, oblečenia či rôznych príležitostí.

Foto: archív
Foto: archív

Vyrábať by sa mal v troch farebných variáciách: so zlatým, čiernym a strieborným rámom, pričom jeho súčasťou bude aj retiazka rovnakej farby. Displej má okrem toho zabudovaný mini usb vstup a drobné tlačidlo na prepínanie. Bisou bude možné nosiť ako prívesok, alebo ho pomocou magnetu pripevniť ako originálnu ozdobu na akýkoľvek kovový povrch.

Zobrazenia si používateľ bude môcť vyberať z nainštalovanej knižnice v aplikácii smartfónu, alebo vytvárať svoje vlastné vrátane fotiek či abstraktných animácií. Prívesok sa tak bude dať zladiť s farbou šiat alebo kostýmu.

Bisou – digitálny prívesok: