Úvod Spoločnosť Do rakúskeho baru majú utečenci vstup zakázaný

Do rakúskeho baru majú utečenci vstup zakázaný

Foto: archív

Majiteľka baru Charly’s v rakúskom Bad Ischl nedávno zakázala utečencom navštevovať jej podnik. Migranti totiž neraz obťažovali nielen zákazníčky, ale aj ženskú obsluhu: vyzliekali ich pohľadmi, dotýkali sa ich a dokonca za nimi chodili na toaletu alebo na ulicu.

Utečenci pritom v baroch neplatili – jednoducho si sadli k stolu a vypili nápoje hostí, ktorí si za ne zaplatili. Radnica všetky sťažnosti majiteľky prakticky ignorovala. Primátor ju poslal do fondu Sarsteinerstiftung, kde sa nachádza väčšina týchto utečencov, tam sa však podľa jej slov len usmievali.

Do baru postupne prestali chodiť bežní zákazníci. Keďže si chcela majiteľka svojich hostí udržať, nestratiť zdroj obživy a zároveň chrániť zamestnancov, pristúpila k radikálnemu kroku: zakázala vstup utečencom.

Hoci je zatiaľ jediná, ktorá prijala také opatrenie, podporujú ju mnohí ľudia. Najmä tí, čo sa cítia byť diskriminovaní vo vlastnej krajine.

1 komentár

  1. Mala pravdu, že im zakázala prístup, keď sa nevedia správať ako ľudia, kultúrne a nechcú sa prispôsobiť ľuďom a krajine, v ktorej sú, tak tam nemajú čo hľadať.

Comments are closed.