Úvod Z DOMOVA Dočkáme sa ďalšieho zvratu vo voľbe šéfa hokejovej extraligy?

Dočkáme sa ďalšieho zvratu vo voľbe šéfa hokejovej extraligy?

Foto: archív

V týchto dňoch médiá informovali o vytvorení novej akciovej spoločnosti APHK (Asociácia profesionálnych hokejových klubov). Tá nahradí spoločnosť Pro-Hokej, ktorá od roku 2000 združovala účastníkov slovenskej hokejovej extraligy.

Minulý týždeň sa uskutočnilo výberové konanie na šéfa APHK. V tejto súvislosti sa v médiách najčastejšie skloňovali mená úspešnách kandidátov, ktorými majú byť Aneta Büdiová a Matúš Parízek, napriek tomu, že dočasné vedenie Pro-Hokeja nekomunikovalo oficiálny výlsedok výberového konania. Bolo však jasné, že víťaza už majú vybratého.

„Zhodli sme sa na novom šéfovi, meno si však ešte necháme pre seba. Najskôr oznámime víťazovi, že sme sa rozhodli pre neho, a až potom to oznámime verejnosti. Učiníme tak do konca týždňa, maximálne do budúceho pondelka. Každý uchádzač bol niečím zaujímavý a iný. Ale zhodli sme sa jednotne,“ vyhlásil minulý týždeň Imre Valášek, dočasne poverený vedením spoločnosti Pro-Hokej.

V pondelok 3. augusta obletela slovenské médiá správa o tom, že APHK má viesť spomenutá Aneta Büdiová. Podľa medializovaných informácií má v utorok 4. augusta zasadať vedenie ligy a oficiálne oznámiť výsledok aj fungovanie novej spoločnosti. Denník Šport vydal stanovisko, že novovytvorenej akciovke má šéfovať žensko-mužská dvojica Büdiová a Parízek.

Posledne menovaný ešte koncom týždňa sebavedomo komunikoval svoj víziu. „Ponúkam jasnú víziu pre akceleráciu hokejovej extraligy. Kľúčom je najmä rozširovanie zdrojov príjmov hokejových klubov.

Ak bude mať liga schopnosť plánovať a investovať v dlhodobom horizonte, bude stáť na pevných základoch. Takto sa zvýši aj kredibilita hokejovej ligy ako partnera pre fanúšikov, sponzorov a širokú verejnosť,“ povedal Matúš Parízek pre Nový Čas.

To opäť mení situáciu a celkový pohľad na nové fungovanie našej hokejovej ligy. Stále zostáva záhadou, kto ju bude riadiť, ako to, aj či sa do novovytvorenej akciovky nakoniec pridá bratislavský Slovan. Podľa posledného stanoviska HC Slovan Bratislava zatiaľ nie je súčasťou APHK.

Matúš Parízek. (Foto: archív)