Úvod Z DOMOVA Drucker: Ak vláda nie je ochotná riešiť problémy, má sa pratať do...

Drucker: Ak vláda nie je ochotná riešiť problémy, má sa pratať do zabudnutia

Tomáš Drucker. F(oto: archív)

Viaceré mimoparlamentné strany vyzvali premiéra Eduarda Hegera, aby dal v Národnej rade SR hlasovať o dôvere vláde v súvislosti s koaličnou krízou. Poukazujú na situáciu v oblasti energetiky, zdravotníctva a ďalších. Strana Dobrá voľba a umiernení podotkla, že ak vláda nie je ochotná riešiť problémy ľudí, mala by odísť. Na demisiu premiéra vyzvala aj mimoparlamentná SNS.

“Rokovanie Igora Matoviča s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským o zdvihnutí platov zdravotníkom ukázalo, že vládu riadi Igor Matovič,“ skonštatovala SNS. Predseda strany Andrej Danko poukázal na prehlbujúcu sa energetickú krízu a jej dôsledky, premiérovi vyčíta mlčanie aj pri zatváraní slovenských fabrík.

„Odchod koaličného partnera SaS nás len utvrdzuje, že táto koalícia končí. Vyzývame predsedu vlády, aby za nezvládnutie situácie v energetike, zdravotníctve, ale i v mnohých iných oblastiach podal bezodkladne demisiu,“ vyhlásila SNS.

Líder strany Dobrá voľba a umiernení Tomáš Drucker upozornil, že náklady na energie nepostihnú len firmy a domácnosti, ale celý verejný sektor. Dodal, že riešenie sa nenájde v statusoch lídra OĽaNO na sociálnych sieťach. “Slovensko potrebuje konštruktívnu politiku, nie amatérsky cirkus. Ak vláda nie je ochotná riešiť problémy, má sa pratať do zabudnutia,“ uzavrel Drucker.

Mimoparlamentný Hlas-SD ešte predtým vyzval premiéra, aby predstúpil pred parlament a dal hlasovať o dôvere vláde. Minister financií totiž podľa strany predviedol ďalší diel hádok s SaS. Jediné riešenie vidí líder strany a nezaradený poslanec Peter Pellegrini v predčasných voľbách, podobne ako ďalšie mimoparlamentné strany.