Úvod Z DOMOVA Drucker o kauze Tipos – Fun Rádio: Boris Kollár myslí srdcom a...

Drucker o kauze Tipos – Fun Rádio: Boris Kollár myslí srdcom a pomáha najmä sebe

Boris Kollár. (Foto: archív)

Tomáš Drucker na sociálnej sieti reagoval na situáciu na zmluvu o reklamnej spolupráci medzi štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos a Fun rádiom, ktorého vlastníkom je predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár. Líder mimoparlamentnej Dobrej voľby aj preto znovu poukazuje na dôležitosť odstúpenia od tejto zmluvy ako aj odvolania šéfa Tiposu.

Spomenutá zmluva garantuje, že Fun rádio dostane sumu 240-tisíc eur do konca roka, prípadne kým neodvysiela reklamné spoty v uvedenej hodnote. “V minulosti Tipos nikdy s Fun rádiom zmluvu o vysielaní spotov nemal. Zadarilo sa až teraz. Nepochybujem, že v súlade s heslom ‚Myslím srdcom’ ‚Boris pomáha’ najmä sebe,“ napísal Drucker.

K predmetnej zmluve sa vyjadrila aj spoločnosť Tipos, ako aj Fun rádio. Obvinenia odmietajú. Tipos tvrdenia “považuje za zavádzajúce, manipulatívne, vytrhnuté z kontextu a zneužité pre získavanie politických bodov,“ uviedla spoločnosť v stanovisku.

Fun rádio sa ohradilo tiež. PR manažérka rádia Dana Tureničová uvádza, že so spoločnosťou Tipos spolupracujú dlhodobo a reklamné spoty národnej lotériovej spoločnosti vysielala aj v období, keď Boris Kollár nebol aktívnym politikom. Podľa jej slov Tipos doposiaľ reklamný priestor v médiu nakupoval cez reklamné agentúry, a preto nie sú zmluvy medzi Tiposom a Fun rádiom v Centrálnom registri zmlúv.

“Čo sa týka dohodnutej ceny za poskytnuté služby, Fun rádio považuje dohodnutú sumu za primeranú a obvyklú, ktorá je plne v súlade s cenovou politikou rádia. Za obdobné reklamné služby by Fun rádio účtovalo takúto cenu akémukoľvek inému obchodnému partnerovi, ktorý by si objednal reklamné služby, zodpovedajúce objemu reklamných služieb, ktoré si objednal Tipos,” uzavrela Tureničová.

Na tieto vyjadrenia zareagoval opäť exminister zdravotníctva. Vo svojom statuse rekapituluje celú situáciu ešte raz. Pripomína, že Boris Kollár je majiteľom Fun rádia a že to s Tiposom doteraz zmluvu nemalo, pričom ju získalo až 6. 8. 2020 a je na sumu 240.000 eur. Podľa jeho slov je šéf spoločnosti Tipos Marek Kaňka kamarát s ministrom financií, pod ktorého rezort štátna lotériová spoločnosť patrí.

“Obhajujú neobhájiteľné. Štátnych 240-tisíc pre Kollára je hanba,” píše Drucker. Je podľa neho dôležité, aby bola zmluva vypovedaná a tiež aby minister financií odvolal šéfa spoločnosti Tipos. Dodal, že bude sledovať aj to, ako dopadne ďalšia zmluva pre Fun rádio z ministerstva dopravy.