Úvod Spoločnosť Drvivá zrážka vlakov v Taliansku, najmenej 20 mŕtvych

Drvivá zrážka vlakov v Taliansku, najmenej 20 mŕtvych

Foto: archív

Na juhu Talianska sa dnes zrazili dva vlaky. Kolízia si vyžiadala najmenej 20 mŕtvych, informoval denník Corriere della Sera. Správy o počte zranených sa rôznia, no niektorí cestujúci sú aj naďalej vo vozňoch zakliesnení.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ nemá informácie o tom, že by medzi obeťami boli aj slovenskí občania. Pre TA3 to uviedol riaditeľ tlačového odboru MZV Igor Skoček. „Komunikujeme priamo so slovenským veľvyslancetvom v Ríme,“ dodal Skoček.

K čelnej zrážke vlakov z linky North Bari prišlo pri meste Andria v regióne Apúlia. Podľa agentúry DPA sa vlaky zrazili na jednokoľajovej trati medzi mestami Ruvo di Puglia a Corato, pričom oba šli vysokou rýchlosťou.

Ako uvádza taliansky portál Leggo, vozne sa doslova rozdrvili pri náraze a kusy plechu lietali desiatky metrov po stranách koľají. Podľa Antonia Nunziantea, viceprezidenta regiónu Puglia, ktorý zodpovedá za civilnú obranu, je „situácia dramatická“ a starosta Massimo Mazzilli prirovnal zrážku k pádu lietadla.

Na miesto okamžite dorazila polícia a záchranári, ktorí začali vyťahovať pasažierov zo zničených vlakových vozňov. Jedno dieťa letecky prepravili do nemocnice, informovala spravodajská stanica BBC.

Taliansky premiér Matteo Renzi vyhlásil, že tragická zrážka vlakov je pre jeho krajinu „okamihom sĺz“. Vyjadril sústrasť rodinám obetí a sľúbil, že urobí všetko pre objasnenie príčiny nešťastia. Premiér po nehode prerušil cestu do Milána a vrátil sa do Ríma.