Úvod ZO ZAHRANIČIA Dugin o Západe: Máme dočinenia s barbarskou silou, s ktorou nemožno dosiahnuť...

Dugin o Západe: Máme dočinenia s barbarskou silou, s ktorou nemožno dosiahnuť kompromis

Alexandr Dugin. (Foto: archív)

Ruský filozof a politický analytik Alexandr Dugin vyhlásil, že Rusko vedie „svätú vojnu proti antikristovi“. Uviedol to v rozhovore pre ruskú štátnu televíziu. Dugin, ktorého dcéra Daria v auguste zahynula pri atentáte, vyhlásil, že súhlasí s tvrdeniami čečenského vodcu Ramzana Kadyrova, ktorý vyzval ruské jednotky na „desatanizáciu“ Ukrajiny.

„Je to pravoslávny boj, posledná apokalypsa, eschatologická bitka za pravoslávne Rusko, sväté Rusko, proti antikristovi,“ povedal Dugin. Dodal, že to je hlavným cieľom špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.

Nedávno Dugin komentoval aj vzťahy Ruskej federácie so Západom v súvislosti a konfliktom na Ukrajine a protiruskými sankciami, ktoré USA a EÚ stupňuje už od roku 2014 – po znovupripojení Krymského polostrova k ruskému územiu na základe referenda.

“Máme dočinenia s barbarskou, strašnou silou. Už neexistujú nijaké pravidlá, sme v úplne inej fáze globálnej konfrontácie. Musíme si uvedomiť, že túto krízu je sotva možné vyriešiť jemne, prostredníctvom rokovaní. Musíme byť silní, musíme zmobilizovať celú našu spoločnosť, musíme zvíťaziť,” uviedol.

Ako dodal, téma zosmiešňovania nepriateľa sa už vyčerpala, preto Rusko musí tento boj brať vážne. “Veľa sme sa im smiali. Z Bidena, ktorý sa zbláznil, zo Zelenského, ktorý je drogovo závislý, ale Západ na nás útočí veľmi tvrdo a niekedy účinne a bolestivo.

Senilný starec komunikujúci s duchmi a narkoman v najvyššej štátnej funkcii je len fasáda. Stojí za tým železná sila anglosaskej civilizácie a civilizácie Západu, NATO, liberalizmu, globalizmu. Je to výsledok posledných 500 rokov ich histórie. Zastávajú svoju ideu, úplne falošnú a úplne nehumánnu ideu, ale čo je najdôležitejšie, v ich svete nemáme vôbec nijaké miesto,” pokračoval filozof.

“Musíme si uvedomiť, že sme odsúdení, a s touto strašnou, temnou a krutou silou nemožno dosiahnuť nijaký kompromis. Musíme sa zmobilizovať v tejto zásadnej konfrontácii, aby sme z dlhodobého hľadiska zachránili Rusko, ľudstvo a svet,” uzavrel svoje úvahy Dugin.