Úvod Z DOMOVA Dzurinda po odchode z projektu Modrá koalícia chce založiť stranu Modrí –...

Dzurinda po odchode z projektu Modrá koalícia chce založiť stranu Modrí – Európske Slovensko

Mikuláš Dzurinda. (Foto: archív)

Modrí okolo expremiéra Mikuláša Dzurindu začínajú so zberom podpisov na vznik politickej strany. Informovali o tom na mediálnom brífingu. Podpisy chcú zbierať aj elektronicky. Vznikajúca strana má ambíciu predstaviť riešenia problémov spoločnosti vo viacerých oblastiach.

„Rozhodli sme sa v našom započatom úsilí pokračovať. Prestávame čakať a sedieť, začíname ‘makať’ na zbere podpisov,“ uviedol Ľuboš Schwarzbacher zo vznikajúceho subjektu Modrí – Európske Slovensko. Najskôr plánujú podľa jeho slov vyzbierať podpisy a následne prinášať program a víziu.

Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu. Hovorí o ambícii dlhodobo pozitívne ovplyvňovať vývoj na Slovensku, ale aj v Európe. Podotkol, že chaos uplynulých rokov v krajine by nemal pokračovať.

„Mali sme len dve možnosti – rezignovať, alebo zabojovať,“ poznamenal Dzurinda v súvislosti so situáciou okolo pôvodne plánovaného spájania sa so stranou Spolu. Tá sa už premenovala na Modrú koalíciu, doteraz sa však nekonal ich zlučovací snem.

Dzurinda to označil za uzavretú kapitolu. Modrí majú podľa jeho slov pred sebou víziu európskeho Slovenska a plánujú na nej pracovať. V najbližších dňoch plánujú podať na Ministerstve vnútra SR oznámenie prípravného výboru o začatí zberu podpisov. Na vznik strany je potrebných aspoň desaťtisíc podpisov.