Úvod Kultúra Elán v lete vystúpi na posledných troch open air koncertoch

Elán v lete vystúpi na posledných troch open air koncertoch

Foto: archív

Skupina Elán pokračuje aj tento rok vo vojom turné Živých nás nedostanú, pomenovaného podľa rovnomenného profilového albumu, ktorý vyšiel v roku 2014. Turné naštartovali vlani v septembri a po prestávke sa k nemu elánisti vrátia veľkými koncertmi pod otvoreným nebom.

Podľa medializovaných informácií to majú byť posledné open air koncerty hudobnej kariéry legendárnej kapely. Uskutočnia sa v amfiteátroch v Martine (10. júna. 2017), v Nitre (24. júna) a v rázovitej Východnej (28. augusta).

Koncerty sú koncipované ako veľký žúr s kapelou Elán s ďalším programom. Návštevníci navyše nebudú ochudobnení o nič, čo videli vlani v halách a za vstupné od 16,90 eura dostanú ešte viac.

Čaká ich veľkolepá scéna s trojstupňovým pódiom, ktorú tri dni pred koncertom stavia 160 technikov. Najmodernejšiu zvukovú a svetelnú techniku a vyše sto metrov štvorcových projekčných plôch privezie desať plne naložených kamiónov.

Foto: archív
Foto: archív

Na martinskom amfiteátri, kde bude premiérový koncert, vystúpi Elán po dvadsiatich rokoch a usporiadatelia očakávajú rekordnú návštevnosť. Na akcii ako predkapely vystúpia formácie Tibet, Robo Patejdl Band, Seventh Weapon a Everlong.

Na budúci rok Elán plánuje ďalšie veľkolepé turné k oslavám päťdesiatky svojej existencie. „Chystáme šnúru megakoncertov, ale už naozaj nie vonku. A po oslave päťdesiatky končím s muzikou,“ povedal novinárom ešte v apríli líder formácie Jožo Ráž.

„Sme si vedomí, že muzikanti dali podobné vyjadrenia už v minulosti a potom sa na želanie fanúšikov znova vrátili na pódiá,” okomentoval spevákovo vyjadrenie Vladimír Moško z manažérskej agentúry Elánu MC production. Ako však dodal, už teraz je jasné, že po oslavách päťdesiatin Elánu v roku 2018 sa kapela minimálne na dva roky odmlčí. Čo bude po roku 2020, zatiaľ nik nevie,“ povedal Moško.

Foto: Michaela Kolimárová
Foto: Michaela Kolimárová