Úvod ZO ZAHRANIČIA Emirates zaviedli pred nástupom do lietadla testovanie na COVID-19

Emirates zaviedli pred nástupom do lietadla testovanie na COVID-19

Foto: archív

Letecká spoločnosť Emirates s centrálou v Dubaji začala ako prvá na svete testovať pasažierov pred odletom na COVID-19. Všetci cestujúci podstupujú rýchle krvné testy. Testovanie vykonávajú pracovníci zdravotného úradu v Dubaji v priestoroch check-inu a výsledky sú k dispozícii do desiatich minút.

„Testovanie nám umožňuje okamžite poskytnúť cestujúcim výsledky potrebné najmä pri vstupe do krajín, ktoré vyžadujú osvedčenie o vykonaní negatívneho testu na COVID-19. V budúcnosti plánujeme rozšíriť testovacie kapacity aj na ďalšie lety,“ uviedol vo vyhlásení prevádzkový riaditeľ spoločnosti Emirates.

Letecká spoločnosť Etihad Airways – taktiež so sídlom v Spojených arabských emirátoch – oznámila, že už koncom apríla bude na letisku v Abú Zabí inštalovať nové samoobslužné kiosky, ktoré cestujúcim pomôžu rozoznať včasné príznaky ochorenia COVID-19.

Táto technológia je navrhnutá tak, aby sledovala telesnú teplotu či srdcový rytmus. Letecké spoločnosti na celom svete v dôsledku pandémie uzemnili väčšinu svojich flotíl. Medzinárodné lety sa pritom z dôvodu uzavretia štátnych hraníc v mnohých krajinách takmer zastavili.

Najnovšia analýza Medzinárodného združenia leteckých dopravcov ukazuje, že príjmy v leteckej doprave sa v roku 2020 znížia o 314 miliárd dolárov. Táto súma predstavuje 55-percentný pokles v porovnaní s rokom 2019.