Nadácia Open Society Foundation Georgea Sorosa opúšťa po Maďarsku aj Turecko. Recep Tayyip Erdogan v novembri vyhlásil, že Soros stál za Osmanom Kavalom, ktorý financoval teroristov počas rozsiahlych protivládnych protestov v roku 2013. Kavala je vo väzbe od októbra 2017, keďže mu turecká vláda pripisuje aj podiel na nevydarenom pokuse o puč v júli 2016.
Podľa Erdogana poveruje Soros rôznych ľudí úlohou „rozdeliť a rozbiť národy“, na čo využíva svoj veľký majetok. Open Society Foundation (OSF) obvinenia odmieta ako „neopodstatnené tvrdenia“. Zároveň však oznámila, že z Turecka odchádza. Turecké médiá OSF vykresľujú ako nástroj „židovského špekulanta Georgea Sorosa, ktorý je pomocníkom veľkého diabla Spojených štátov a sionistického Izraela“.
Turecký prezident hovorí aj o zradnej „úrokovej loby“ v zákulisí, keďže je odporcom zvyšovania úrokov. Turecko momentálne zápasí s hospodárskymi problémami vrátane pádu meny a vysokej inflácie.
George Soros ovplyvňuje dianie v rôznych častiach sveta dlhodobo. V 80. rokoch 20. storočia financoval východoeurópskych disidentov vrátane československej opozície okolo Charty 77, reprezentovanej predovšetkým Václavom Havlom. Pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2016 dal milióny dolárov na kampaň kandidátky Demokratickej strany Hillary Clintonovej, porazil ju však republikán Donald Trump.
Kritici Sorosovi vyčítajú aj špekulácie s britskou librou v roku 1992, ktoré viedli k vynútenému odchodu Británie z európskeho menového systému. V Thajsku aj Malajzii mu časť verejnosti i elít pripisuje negatívnu úlohu v ázijskej finančnej kríze v rokoch 1997 až 1998. V roku 2002 ho vo Francúzsku odsúdili za obchodovanie na základe neverejných informácií (insider trading).
Televízia Fox News v máji 2016 uviedla, že Soros figuruje aj v takzvaných Panamských dokumentoch. Tieto materiály uniknuté z panamskej firmy Mossack Fonseca odhalili daňové úniky, skrývanie majetku či legalizáciu výnosov z trestnej činnosti množstva politikov, podnikateľov i celebrít.
Podľa Fox News bol Soros spojený s investičnou firmou Carlyle Group, okolo ktorej sa združovali bývalí vysokí predstavitelia americkej politiky aj špionáže, ale aj členovia saudskoarabskej rodiny bin Ládinovcov.
„Niektoré Sorosove aktivity sú prinajmenšom podozrivé a nápadne pripomínajú miešanie sa do vnútorných záležitostí. Organizovať tzv. farebné revolúcie v jednotlivých krajinách je síce zaujímavý koníček, ale tým krajinám to prináša viac škody ako úžitku. Pozrite sa, ako dopadla Ukrajina po majdane. A také majdany sa pripravovali alebo pripravujú v mnohých krajinách, možno aj v prípade Českej republiky,“ vyhlásil v júli 2016 český prezident Miloš Zeman.