Úvod Politika Eset chce ovládnuť Slovensko, tvrdí Blaha. Ten sa ho snaží umlčať

Eset chce ovládnuť Slovensko, tvrdí Blaha. Ten sa ho snaží umlčať

Foto: Michaela Kolimárová

Poslanec Smeru-SD a predseda Výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha uviedol, že firma Eset chce ovládnuť Slovensko. Na jeho príspevok na sociálnej sieti zareagovala aj samotná spoločnosť. Podľa Blahu má Eset potrebu zavádzať na Slovensku americký model liberalizmu a individualizmu. Poslanec tiež spája firmu s geopolitickými záujmami Spojených štátov.

„Očakávajte v predvolebnej kampani do parlamentných volieb veľké finálne spájanie Kisku, Beblavého, PS a postupné pohltenie strany SaS, OĽaNO a Sme rodina,“ vyhlásil Blaha, podľa ktorého sa po voľbách vytvorí veľký blok, ktorý bude vlastniť Eset.

„Tento blok nám zabezpečí, že sa staneme ako Slovenská republika obyčajným americkým muničákom,“ dodal Blaha. Poslanec tvrdí, že aj napriek slovenským vlastníkom je Eset americká firma, ktorá má obchodné sídlo v USA.

V komentári pod statusom Blahu sa vyjadrila aj spoločnosť Eset, ktorá tvrdí, že poslanec šíri klamstvá. „Zabudli ste spomenúť jeden reálny fakt: že jedným z ľudí, ktorých naozaj platí Eset, ste vy.“

Foto: archív

„Tu na Slovensku totiž zdaňujeme všetky naše zahraničné príjmy, pretože tu na Slovensku máme centrálu. Nie sme nijaká zahraničná firma. A z týchto daní ste vy potom platený,“ uviedla spoločnosť.

Blaha označil reakciu Esetu za škandál a naznačil, že sa ho snaží týmto spôsobom umlčať. „Vraj tu platia dane a z nich som ja platený. A teda mám asi držať ústa a krok. Lebo oni ma vlastne financujú tým, že odvádzajú dane. A tak mám poslúchať,“ odpovedal poslanec.

Roztržka pokračovala odpoveďou firmy, ktorá tvrdí, že na Slovensku dane platia radi. „Uvedomujeme si, že aj z našich daní tu ľudia potrebujú mať kvalitné školstvo a zdravotníctvo. A zhodou okolností ste z tých istých daní platený aj vy,“ uviedol Eset.

Ľuboš Blaha sa v predchádzajúcich príspevkoch na sociálnej sieti vyjadril, že Eset stojí za Andrejom Kiskom, Zuzanou Čaputovou či Progresívnym Slovenskom. Podľa jeho slov spoločnosť chystá prevzatie moci a chce ukradnúť Slovensko.