Úvod Spoločnosť Eset predáva svoje produkty v Rakúsku lacnejšie ako na Slovensku

Eset predáva svoje produkty v Rakúsku lacnejšie ako na Slovensku

Foto: archív

Po tom, čo som si dovolil kúpiť deťom jogurty v potravinách v Rakúsku a Denník N to mal potrebu zverejniť ako strašné odhalenie, dostávam od ľudí vystrašené otázky, tak len na upokojenie verejnosti: Nie, pre slovenských občanov nie je zakázané nakupovať v Rakúsku.

Nemusíte sa ničoho báť. Maximálne si vás v potravinách odfotí redaktor Denníka N. Nie, ak žijete v prihraničných oblastiach, nemusíte sa báť kúpiť si občas niečo v Nowom Targu, Hodoníne, Rajke či Užhorode. Ani v Kitssee. Nebudete tým horší Slovák. Nie, západný kapitalizmus neporazíte tým, že deťom odopriete jogurt v Rakúsku. Ani tým nijako nesabotujete boj proti dvojakej kvalite potravín v Európe. To len redaktor

Denníka N Miroslav Kern potreboval všetkým ukázať, že v jeho hlave sa to škaredo poplietlo. A dokonca neprekáža ani to, keď bývate v prihraničných obciach – zoberte si, že aj jeden z vlastníkov Denníka N a Esetu Anton Zajac žije v rakúskom Wolfstahle a napriek tomu nikto v Denníku N nespochybňuje, že mu ide o Slovensko.

Keď môže vlastník Denníka N, môžete aj vy, don´t worry. A samozrejme – nie, v Rakúsku nezrušili 1. máj a majú počas sviatkov rovnako zavreté ako my na Slovensku. Čiže to, že som išiel na nákupy do Rakúska 1. mája je, pochopiteľne, hoax.

Na prvého mája by som sa tam dostal k jogurtu iba v prípade, že by som vylúpil sklad. Len jedna otázočka od istého pána ma zaskočila. Spýtal sa ma, či viem, že niektoré veci sú v Rakúsku fakt lacnejšie ako na Slovensku. Napríklad antivírusový program Esetu.

Reprodukcia: internet

Keď som sa pozrel na priložený obrázok, dlho som si pretieral oči a nechcelo sa mi veriť, že by veľkí slovenskí vlastenci, majitelia firmy Eset, ktorí z čírej dobroty srdca financujú liberálnych politikov, aby na Slovensku porazili “zlo”, predávali svoje produkty na Slovensku dramaticky drahšie ako v susednom, dramaticky bohatšom Rakúsku. Prosím, priatelia, napíšte mi, že toto je hoax…

Lebo ak nie, som si istý, že to bude zajtra na titulnej stránke Denníka N. Keď niekto rieši Blahov nákup v Hainburgu, určite ho zaujme aj cenová politika Esetu na Slovensku a v Rakúsku.

A už sa teším na ďalšiu predžalobnú výzvu od Esetu, lebo je úplne jasné, že firma predáva svoje výrobky na Slovensku drahšie ako v Rakúsku iba preto, aby potom mohla investovať do Progresívneho Slovenska, Kisku a Denníka N, čiže to je vlastne liberálne vlastenecké dobrodenie. To ste nevedeli? No nič, keď vyrastiem, chcem byť aspoň taký vlastenec ako vlastníci Denníka N. Aj vy?

(Autor je poslanec NR SR za Smer-SD)

Ľuboš Blaha. (Foto: Michaela Kolimárová)