Úvod Z DOMOVA Extrémista z Prezidentského paláca: Psy smrdia, brešú, hryzú, obťažujú okolie a majú...

Extrémista z Prezidentského paláca: Psy smrdia, brešú, hryzú, obťažujú okolie a majú uhlíkovú stopu ako autá triedy SUV

Libor Melioris. (Foto: archív)

Ekonomický analytik Libor Melioris z Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky, ktorý prezidentke Zuzana Čaputovej radí v ekonomických otázkach, sa zapojil do názorovej ankety Denníka N s názvom “Najdôležitejšie grafy v roku 2020 od 18 top slovenských odborníkov”.

Podľa ekonóma s ultraliberálnymi názormi blízkymi Progresívnemu Slovensku, materskej strane súčasnej hlavy štátu, bola udalosťou uplynulého roka jednoznačne pandémia ochorenia COVID-19.

“Pandémia a opatrenia vlád vytvorili dokonalú konšteláciu, vďaka ktorej sa ekonómovia niečo dozvedia o svete, ľuďoch a ich preferenciách. Čo vlastne robili a ako sa cítili počas lockdownov?” pýta sa na začiatku svojho príspevku v Denníku N Melioris.

Ako pokračuje, najzaujímavejšou otázkou ostáva, či občania využili lockdowny na plodenie detí. “Definitívnu odpoveď ešte nemáme, ale zatiaľ sa zdá, že skôr nie,” poznamenáva Čaputovej ekonóm, známy svojim extrémnym ekoaktivizmom a stotožňujúci sa s myšlienkou, že záchranou pre svet je nemať deti, pretože preľudnenosť škodí planéte.

Melioris však zápätí vyjadruje znepokojenie z informácie, ktorá prišla z Veľkej Británie. “Vieme, že Britom bolo smutno a svoje problémy riešili sebecky – začali vo veľkom kupovať psy. Ilustrujú to ceny čistokrvných plemien v Spojenom kráľovstve.

Za labradora zaplatíte o 150 percent viac než minulý rok. Kokeršpaniel zdražel dokonca o 200 percent. Graf roka 2020 je pre mňa veľmi depresívnym. Pes nielenže smrdí, ale aj breše, obťažuje okolie, produkuje exkrementy, hryzie a dokonca môže človeka aj zabiť.

Dokopy sú to len drobné charakterové zlyhania. Hlavnou chybou psov však je, že ich uhlíková stopa je porovnateľná s veľkými automobilmi triedy SUV,” vyjadril svoje bizarné postoje poradca prezidentky Čaputovej.

Hoci Meliorisovo vyjadrenie v Denníku N si všimli a kriticky komentovali viaceré slovenské médiá, prezidentka sa ku kontroverzným slovám svojho ekonomického analytika verejne nevyjadrila.

Graf, ktorý komentoval Libor Melioris. (Graf: Denník N)