Úvod ZO ZAHRANIČIA Facebook a Instragram zablokovali vplyvnú skupinu bojujúcu proti očkovaniu

Facebook a Instragram zablokovali vplyvnú skupinu bojujúcu proti očkovaniu

Foto: archív

Sociálne siete Facebook a Instragram zablokovali jednu z najvplyvnejších amerických skupín, ktoré na internete bojujú proti očkovaniu. Obrana zdravia detí (Children’s Health Defense – CHD) podľa spoločnosti Meta, ktorá obe siete prevádzkuje, mala šíriť “dezinformácie o ochorení COVID-19”. Skupina Metu následne obvinila z porušovania práva na slobodu prejavu.

„Facebook a Instragram sa správajú ako zástupcovia federálnej vlády pri umlčiavaní kritiky jej drakonických opatrení,“ uviedol Robert Kennedy mladší, zakladateľ CHD a zároveň synovec zavraždeného amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Skupina CHD pripomenula, že ju na sociálnych sieťach sledujú stovky tisíc ľudí, pričom zákaz od Mety bol pre ňu prekvapením. Vyhlásila tiež, že zablokovanie by mohlo súvisieť so žalobou, ktorú CHD podala na Metu za údajné porušovanie práva na slobodu prejavu.

Meta sa totiž podľa CHD pri svojich rozhodnutiach o tom, ktoré informácie o covide sú vedecky podložené, jednostranne spoliehala výlučne na údaje od amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.