Úvod ZO ZAHRANIČIA Facebook zablokoval Madurovu stránku. Šíril vraj dezinformácie ohľadne covidu

Facebook zablokoval Madurovu stránku. Šíril vraj dezinformácie ohľadne covidu

Nicolás Maduro. (Foto: TASR)

Sociálna sieť Facebook zablokovala stránku venezuelského prezidenta, pretože vraj opakovane porušovala pravidlá platformy ohľadne dezinformácií o ochorení COVID-19. Líder latinskoamerickej krajiny nebude môcť svoj profil používať 30 dní.

Venezuelská vláda následne obvinila Facebook z „digitálneho totalitarizmu“. Venezuelské ministerstvo pre informácie vyhlásilo, že sociálna sieť útočí na obsah zameraný na boj proti pandémii.

Prezident Maduro na svojej stránke ešte v januári zverejnil video o perorálnom roztoku Carvativir s tymiánovým výťažkom, o ktorom tvrdil, že bez vedľajších účinkov lieči ochorenie COVID-19.

Facebook toto video odstránil a Madurovu stránku zablokoval. Vedenie Facebooku dodalo, že sa pri svojom rozhodnutí riadilo informáciami Svetovej zdravotníckej organizácie, podľa ktorej v súčasnosti nijaký liek proti chorobe COVID-19 nejestvuje.

Venezuelský prezident na sociálnej sieti Twitteri napísal, že po zablokovaní jeho stránky bude svoje denné brífingy zamerané na pandemickú situáciu vysielať na facebookovom profile svojej manželky Cilie Floresovej.