Úvod Z DOMOVA Fico: Aký je Beblavý nový politik? Bol už všade. A Kiska ukradol...

Fico: Aký je Beblavý nový politik? Bol už všade. A Kiska ukradol všetko, čo nebolo priviazané

Foto: archív

Expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico na svojom profile na sociálnej sieti uverejnil video zo svojho vystúpenia pred predstaviteľmi a sympatizantmi strany Smer-SD porovnával správanie predstaviteľov jeho strany s lídrami opozičných strán. Fico poznamenal, že ak sa bližšie pristavíme pri akomkoľvek mene spomedzi lídrov opozície, “je to buď zlé, alebo ešte horšie”.

“A to už nehovoriac o tom, že sa cítia ako víťazi parlamentných volieb a už teraz si medzi sebou delia pozície vo vláde,” povedal bývalý premiér, ktorý pripomenul, že ani jeho kolegovia a ani on nechodia potetovaní a neberú drogy ako Truban. “A hovorím to úplne vážne. Toto je tá alternatíva pre Slovensko?”

Ďalej sa v príhovore pustil aj do Trubanovho politického partnera Miroslava Beblavého, ktorého označujú ako nového politika a to aj napriek tomu, že je v politike niekoľko rokov a bol členom viacerých politických strán. “Postaví sa a povie: ‘Ja som nový politik’. No choď do riti! Aký si ty nový politik? Bol si už všade,” povedal Fico.

Fico ďalej konštatoval, že nie sú ani ako exprezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska, “daňový, pozemkový, volebný podvodník, ktorý by ukradol všetko, čo nebolo priviazané reťazou.” Fico tiež pripomenul, že Kiska ešte ako prezident prelietal milión eur daňových poplatníkov na svoje súkromné cesty. “Skúste si predstaviť, že by to urobil Pellegrini alebo ja.”

A v svojom príhovore pokračoval ďalej, keď povedal, že v Smere nie sú určite ani ako Matovič s jeho DPH podvodmi a ani ako Kollár, ktorý je podozrivý prakticky zo všetkého, vrátane obchodovania s drogami. “Nuž, sú to materiály, ktoré Národný bezpečnostný úrad potvrdil, že sú pravé. A ktoré hovoria o tom, že pán Kollár je podozrivý z obchodovania s drogami,” povedal Fico a dodal, že ak by bol niekto zo Smeru z niečoho takého čo i len podozrivý, okamžite by skončil.

“Toto je partia ľudí s pochybnými prepojeniami na zahraničie a na firmu. Hovorí sa, že jedna firma, ktorá podporuje opozíciu, je priamo prepojená na zahraničné spravodajské služby. A toto má byť tá alternatíva pre Slovensko? Pred týmto sa máme triasť?,” opýtal sa Fico, podľa ktorého má strana Smer-SD na to, aby nielen piatykrát za sebou vyhrala parlamentné voľby, ale ak bude postupovať rozumne, môže mať opäť rozhodujúce slovo pri zostavovaní novej vlády.

Robert Fico o súčasnej opozícii:

Ak sa bližšie pristavíme pri akomkoľvek mene spomedzi lídrov opozície, je to zlé alebo ešte horšie.

Ak sa bližšie pristavíme pri akomkoľvek mene spomedzi lídrov opozície, je to zlé alebo ešte horšie. A to už nehovoriac o tom, že sa cítia ako víťazi parlamentných volieb a už teraz si medzi sebou delia pozície vo vláde. Strana SMER – SD má na to, aby nielen piatykrát za sebou vyhrala parlamentné voľby, ale ak bude postupovať rozumne, môže mať opäť rozhodujúce slovo pri zostavovaní novej vlády.

Uverejnil používateľ Robert Fico Nedeľa 8. septembra 2019