Úvod Z DOMOVA Fico Čaputovej: Musíte sa rozhodnúť, či chcete byť sluhom cudzích záujmov alebo...

Fico Čaputovej: Musíte sa rozhodnúť, či chcete byť sluhom cudzích záujmov alebo suverénnou osobnosťou

Robert Fico. (Reprofoto: archív)

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico pri príležitosti oficiálneho odovzdania nových referendových otázok prezidentke SR Zuzane Čaputovej zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom sa obracia priamo na hlavu štátu.

Kritizuje jej pasivitu v čase, keď by sa mala ozvať a brániť právo a demokraciu na Slovensku. “Kde je pani prezidentka, keď vláda cez schránkové firmy kradne milióny eur? Kde je, keď sa búria školy, zdravotníci, odborári?

Kde je, keď súdy prepúšťajú jedného nezákonne väzneného za druhým, keď Ústavný súd konštatuje porušovanie základných ľudských práv bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej?” pýta sa opozičný líder.

Vzápätí kritizoval, že prezidentka mlčí a nekomentuje, keď vláda nelegálne odpočúva predstaviteľov opozície a obhajcov, pričom jej neprekáža, že “médiá po dohodne s policajtmi a prokurátori šíria takéto ohavnosti, aby ubližovali opozícii”.

“Zuzana Čaputová bola vybraná Sorosovým svetom politikov, médií a mimovládnych organizácií ako neznáma kandidátka na prezidentku, lebo tento svet vedel a vie, že bude slúžiť. Hlavnou úlohou pani Čaputovej je za každú cenu udržať vládu Matoviča a Lipšica.

Pani prezidentka si dobre uvedomuje, že keby z tejto služby cudzím záujmom chcela ujsť, možno by si o pár dní pozerala v médiách nelegálne videonahrávky jej súkromných rozhovorov v domácom oblečení o všetkom možnom.

Pani prezidentka, nielen krajina, ale aj vy osobne ste na rázcestí. Buď budete pokračovať obhajobou cudzích záujmov a domácich zločincov, alebo sa stanete skutočne nezávislou hlavou štátu – suverénnej Slovenskej republiky.

Pri rozhodovaní sa, či chcete byť sluhom alebo suverénnou osobnosťou, môžete začať už dnes,” pokračoval Fico a pripomenul, že skupina poslancov Národnej rady SR jej doručila dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách.

Žiada ju, aby sa verejne vyjadrila, či opäť urobí kroky na zmarenie referenda, ako učinila naposledy, alebo bez prieťahov umožní ľuďom, aby podpísali potrebnú petíciu o konaní plebiscitu a následne v ňom rozhodli o konaní predčasných parlamentných volieb.

Skoré voľby sú podľa Fica jedinou cestou ako vyviesť Slovensko z hlbokej krízy právneho a sociálneho štátu, demokracie a morálky. “Pani prezidentka, vieme, že máte dilemu. Ale jej riešenie je veľmi jednoduché.

Buď sa vyberiete cestou podpory vlády Matoviča, právoplatne odsúdených zločincov ako je Lipšic a vyšetrovateľov NAKA, ktorí nástrojmi trestného práva likvidujú opozíciu. Alebo dáte prednosť ľuďom a Slovensku, demokracii a právu,” zakončil svoje video šéf Smeru.

Robert Fico: Pani prezidentka, aj vy ste na rázcestí