Úvod Politika Fico chce v roku 2020 piatykrát vyhrať voľby

Fico chce v roku 2020 piatykrát vyhrať voľby

Foto: archív

Mám jasnú ambíciu, a tou ambíciou je vyhrať piatykrát po sebe voľby. Uviedol to v diskusnej relácii V politike televízie TA3 predseda vlády Robert Fico. Reagoval tak na medializované informácie, že uvažuje nad postom predsedu Ústavného súdu SR. „Smer-SD je najúspešnejší politický projekt na Slovensku, pretože nikto zatiaľ nevyhral štyri parlamentné voľby za sebou,“ vyhlásil premiér s tým, že by bol rád, keby strana prekonala tento rekord a išla ďalej.

„Moja ambícia v roku 2020, lebo verím, že voľby budú v roku 2020, je vyhrať ďalšie parlamentné voľby a to s takým výsledkom, ktorý nás bude oprávňovať na zostavenie ďalšej vlády,“ povedal Fico. Podľa neho nie je vôbec treba v tejto oblasti šíriť nijaké špekulácie.

Premiér podľa vlastných slov tiež neuvažuje o budúcnosti v rámci európskych inštitúcii. „Pokiaľ ide o Európu, nikdy ma táto téma nezaujímala, nikdy. Boli rôzne možnosti, rôzne príležitosti, ale odpovedám, že Dunaj je v Bratislave. Ja tu chcem zostať a nechcem nikam ísť,“ dodal premiér.