Úvod Z DOMOVA Fico: Cirkusom okolo Haščáka chce Matovič prekryť vlastnú neschopnosť

Fico: Cirkusom okolo Haščáka chce Matovič prekryť vlastnú neschopnosť

Robert Fico. (Foto: archív)

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa na mediálnom brífingu vyjadril k zadržaniu obvineniu Jaroslava Haščáka z finančnej skupiny Penta. Ešte predtým, ako odpovedal na otázky novinárov, poznamenal, že na tlačovke chýbajú novinári z denníka SME.

„Nevidím tu nijakého redaktora zo SME. Chcel by som im zablahoželať, pretože Penta je spolumajiteľom denníka SME a jeho zamestnanci berú polovicu platu od tejto finančnej skupiny. Pravdepodobne môžeme urobiť závery, že sú financovaní zo špinavých peňazí, keďže prišlo k obvineniu pána Haščáka z tých trestných činov, ktoré čítame v médiách,“ povedal Fico.

Ako pokračoval, nevie, o čo ide v prípade obvinenia Hačšáka. Dodal však, že ide o 14 rokov starý prípad, preto sa pýta, čo polícia hľadala v budove sídla Penty. “Počítače? To si myslia, že finančná skupina Penta má počítače spred štrnástich rokov?“ opýtal sa expremiér.

„Čo to bolo za nezmysel, tie desiatky ozbrojencov so samopalmi? A potom Haščákovi ani nenasadili putá. Celé to považujem za cirkus Humberto,” doplnil a poukázal na fakt, že premiér Igor Matovič v čase zásahu polície nebol na krízovom štábe.

„Prosím, overte si, či v tom čase neprebiehalo stretnutie Matovič – Kliment – Repa. A sme doma… Os, o ktorej stále hovoríme. Kliment pravidelne navštevuje Matoviča a je strýkom doktora Repu, ktorý je na špeciálnej prokuratúre zodpovedný za tento istý prípad,“ tvrdí Fico.

„A nedeje sa ten cirkus náhodou preto, že Matovič už nevie, čo má robiť? Preto, že potrebuje prekryť svoju neschopnosť? Rozpadá sa mu krízový štáb, nevie či má alebo nemá poslať deti do škôl, Sulík mu hovorí, že mu nebude kupovať testy.

Má obrovský problém aj na medzinárodnom poli – Slovensko má už druhýkrát za sebou  zhoršený rating. Naša krajina je posledná v pomoci pre zamestnávateľov a zamestnancov. Premiér sa bojí ísť na ulicu, jeho dom chránia ťažkí ozbrojenci. To tu nikdy nebolo.“

Fico následne hovoril o tom, že jeho strana má s finančnou skupinou Penta napätý vzťah. „My sme Pente zobrali spod nosa bratislavské letisko. Proti vôli Penty sme zakázali zisk zdravotným poisťovniam, a boli to poslanci za Radičovej vlády, ktorí dali túto vec na Ústavný súd.“