Úvod Z DOMOVA Fico k výročiu Kuciakovej smrti: To, čo sa deje v médiách, je...

Fico k výročiu Kuciakovej smrti: To, čo sa deje v médiách, je prejavom toho, ako nemá vyzerať demokratická spoločnosť

Robert Fico. (Foto: archív)

Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico vyzval politické strany na férovú súťaž s programom a žiada ich, aby ďalej nezneužívali smrť dvoch mladých ľudí v politickom boji. Vyhlásil to v reakcii na vyjadrenia politikov o zodpovednosti Smeru-SD v súvislosti so smrťou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„To, čo sa deje v médiách, je typickým prejavom toho, ako nemá vyzerať demokratická spoločnosť,“ vyhlásil Fico. Médiami sa podľa jeho slov šíria obvinenia predstaviteľov Smeru-SD. Zopakoval, že vražda novinára bola v roku 2018 zneužitá na politické ciele tým, že sa šírili klamstvá.

Tie podľa neho pokračujú aj dnes. Zdôraznil, že Smer-SD nemá so smrťou novinára a jeho priateľky nič spoločné a odmieta nenávistné prejavy proti strane. „Považujem za chybu, že sme v roku 2018 nešli do aktívnejšej komunikácie a mali sme možno prebiť nezáujem médií inými formami komunikácie s verejnosťou,“ dodal.

Keďže sa Smer-SD nepodarilo „zničiť“, politici podľa neho znovu vyťahujú túto tému. Viacerí politickí predstavitelia v súvislosti s piatym výročím vraždy vyhlásili, že k nej prišlo v dôsledku systému, ktorý vytvorila vtedajšia vláda zostavená Smerom-SD.