Úvod Z DOMOVA Fico: Každý, kto má iný názor ako Zelenskyj, je podľa liberálov zločinec

Fico: Každý, kto má iný názor ako Zelenskyj, je podľa liberálov zločinec

Robert Fico. (Foto: archív)

Expremiér Robert Fico reagoval na sociálnej sieti na skutočnosť, že ho ukrajinský vládny úrad pre boj proti dezinformáciám označil za šíriteľa dezinformácií o vojne na Ukrajine. Podľa  Fica je dôvodom fakt, že má na aktuálny vývoj v tomto štáte iný názor ako ukrajinská alebo aj slovenská vláda.

„Presnejšie povedané, každý, kto má iný názor ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, je zločinec. Taká je demokracia podľa liberálov, aj na Slovensku. Keď máte iný názor, najskôr sa vás snažia mediálne umlčať a kompromitovať, keď to nefunguje, tak vás zatvoria,“ napísal Fico.

Ako pokračoval, na Ukrajine v skutočnosti prebieha vojna medzi Spojenými štátmi a Ruskom, pričom Ukrajina je pod absolútnou kontrolou Spojených štátov. „Nie som ani na strane USA, ani Ukrajiny či Ruska; som na strane Slovenska, zdravého rozumu a pravdy,“ dodal Fico.

Centrum boja proti dezinformáciám pri Rade národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny v polovici júla zaradilo Fica na zoznam známych zahraničných postáv, ktoré šíria „ruský propagandistický naratív“.

Fico podľa úradu vyhlasuje, že Ukrajina na rozdiel od Ruska neplnila Minské dohody, Rusko nemožno považovať za zodpovedné za konflikt na Ukrajine a Západ by mal zrušiť sankcie proti Rusku.

Na zozname sa nachádzajú napríklad aj francúzski nacionalistickí politici Marine Le Penová a Eric Zemmour, americký republikánsky senátor Rand Paul a bývalá demokratická kongresmanka Tulsi Gabbardová, brazílsky exprezident Luiz Inácio Lula da Silva, ekonóm Jeffrey Sachs či politológ John Mearsheimer.