Úvod Z DOMOVA Fico: Ktorá sviňa tak perfektne zahrala Kisku vo videu?

Fico: Ktorá sviňa tak perfektne zahrala Kisku vo videu?

Foto: archív

Po tom, ako sa na internete objavili videá kompromitujúce Andreja Kisku, bývalý prezident tvrdí, že za nimi stojí konkrétny poslanec strany Smer-SD. Na tieto obvinenia odpovedal na tlačovej konferencii strany Smer-SD jej predseda Robert Fico.

Kiska tvrdí, že existujú dôkazy o tom, že za videami stojí konkrétny poslanec Smeru-SD. Na otázku redaktorky RTVS, či Smer môže garantovať, že nikto z poslancov alebo členov Smeru-SD nie je v akejkoľvek forme za videonahrávkou, ktorá dokazuje Kiskove delikty v súvislosti s kšeftovaním s pozemkami, Fico reagoval mimoriadne ostro.

„Ja žasnem. Vaša otázka je asi v tom štýle, že mám dokazovať, že som verný manželke. Čo to je za nezmysel? Čo my s tým máme? Od samého začiatku viete, kto je pán Kiska. Keď jeho spoločník v nadácii Dobrý anjel povedal, že hrubým spôsobom zneužíval charitu na politické ciele, boli ste ticho. Nič ste nepísali, ani nehovorili.

Keď ste vedeli, že jeho firmy majú desiatky rozhodnutí obchodnej inšpekcie za úžernícke metódy, boli ste ticho. Všetky tie rozhodnutia nájdete: otvorte si register a budete vidieť, kde všade firmy, kde je pán Kiska, klamali ľudí. Vysoké, neprimerané úroky, klamlivé podmienky, a už nehovoriac o iných veciach, ktoré sa týkajú zákonov.

Všetci ste vedeli, že klamal v prezidentskej kampani, pokiaľ ide o jej financovanie, cez spoločnosť KTAG. Všetci viete, že kradol DPH, urobil dokopy pätnásť opravných daňových priznaní, čím vlastne preukázal účinnú ľútosť. Tú môžete preukázať jedine vtedy, keď sa priznáte k trestnej činnosti.

Všetci viete, že bol pri podvodoch s pozemkami. A vy sa mňa pýtate, že ja mám teraz vyvrátiť alebo potvrdiť, že po toľkých rokoch špinavostí, ktoré pán Kiska napáchal na Slovensku a na ľuďoch, či má alebo nemá niekto z nás niečo spoločné s tou videonahrávkou? Ja sa spýtam inak: ktorá sviňa tak perfektne zahrala Kisku v tom druhom videu? Ja by som tú sviňu chcel spoznať,” odpovedal Fico redaktorke verejnoprávnej televízie.

Ako dodal, politici Smeru-SD majú inú robotu, aby chodili po zatuchnutých reštauráciách v Poprade a inštalovali kamery. “Vy, novinári, s tým máte spoločného veľa, lebo ste ho podporovali, keď kandidoval za prezidenta, len preto, aby to nebol človek spojený so Smerom.

Ja som nijaký pozemok neukradol, ani DPH som neukradol, ani som nebol úžerníkom. Dobre, rozhodli ste sa. A takto to vždy dopadne, keď sa niktoš stane prezidentom Slovenskej republiky. Zhanobil funkciu prezidenta tak, ako nikto na tomto svete,” pokračoval. Šéf Smeru na záver dodal, že Kiskov volebný výsledok potvrdí, kam patrí na slovenskej politickej scéne.

Kiskovo stretnutie s mafiánom Šuligom (december 2019):