Úvod Z DOMOVA Fico: Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ

Fico: Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ

Foto: archív

Exposlanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) povedal to, čo si myslí celý národ. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti na margo Mazurekovho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov.

Dodal, že Smer-SD je strana s jasnou protifašistickou orientáciou. „Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu SR voči poslancovi NR SR Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie Mariana Kotlebu a jeho strany utešene rásť.“ Fico dodal, že ak „niekoho popravíte za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu“.

Trojčlenný senát NS SR odsúdil Milana Mazureka na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur. Na svojom verejnom zasadnutí sprísnil minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, čo sa týka výšky peňažného trestu. Verdikt je právoplatný. Milan Mazurek tak už nie je poslancom Národnej rady SR. Obžalobe čelil pre svoje výroky na adresu rómskeho etnika, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.