Úvod Z DOMOVA Fico: Médiá sa rozhodli spustiť lynč sudcov, ktorí im nevyšli v ústrety

Fico: Médiá sa rozhodli spustiť lynč sudcov, ktorí im nevyšli v ústrety

Reprofoto: archív

Predseda opozičného Smeru-SD a expremiér Robert Fico rešpektuje verdikt Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa vlastných slov si veľmi želá, aby sme sa dozvedeli, kto naozaj stál za vraždou.

Vo svojom videu zverejnenom na sociálnej sieti kritizoval médiá, pretože podľa neho ovplyvňovali proces v tejto kauze. „Obžaloba neuniesla dôkazné bremeno. Svedčí o tom aj fakt, že prokuratúra sa neúspešne pokúsila predložiť ďalšie návrhy na dokazovanie, a to iba tri dni pred vyhlásením rozsudku.

Rozsudok Špecializovaného trestného súdu rešpektujem. Sudcovia rozhodli na základe dôkazov, ktoré mali k dispozícii, a podľa vlastného presvedčenia,“ reagoval Fico. Vražda bola podľa neho okamžite zneužitá proti vláde, ktorej bol v tom čase predsedom.

Organizovali sa protivládne protesty, nakrúcali sa filmy, písali sa knihy, klamalo sa ostošesť, len nech to povalí vládu. Žijeme v dobe, keď médiá a časť politikov robia zo seba vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov,“ povedal v tejto súvislosti.

Doplnil, že niektoré médiá počas celého procesu nezákonne uverejňovali informácie zo súdneho spisu, čím výrazne ovplyvňovali jeho priebeh. Očakáva, že Súdna rada a ministerstvo spravodlivosti ostro odsúdia zverejnenie hlasovania členov trestného senátu a poskytnú im potrebnú ochranu.

“Médiá, keďže im súd nevyšiel v ústrety, sa rozhodli spustiť lynč tých sudcov, ktorí mali vlastný právny názor. Obávam sa, že nielen oni, ale aj ich rodiny, budú mediálne zlynčované a zhanobené. To je v demokratickej spoločnosti a právnom štáte neprijateľné a svedčí to o tom, kam slepá nenávisť zatiahla túto krajinu,” myslí si Fico.