Úvod Z DOMOVA Fico na prvomájovom proteste: Musíme dať dole vládu a prezidentku

Fico na prvomájovom proteste: Musíme dať dole vládu a prezidentku

Foto: archív

Tisíce ľudí z celého Slovenska sa zišli na Svätoplukovom námestí v Nitre na prvomájovom zhromaždení, ktoré organizovala opozičná strana Smer-SD. Podujatie bolo ostrým protestom proti vláde, prezidentke Čaputovej a vydaniu poslanca Roberta Fica na väzobné stíhanie.

Dav začal skandovať predovšetkým počas vystúpení Erika Kaliňáka a Ľuboša Blahu. Najviac emócií však vyvolal expremiér Robert Fico, ktorý na úvod vyzval účastníkov protestu na potlesk solidarity pre uväzneného Roberta Kaliňáka.

Neskôr v príhovore vyzval ľudí, aby chodili v čo najväčšom počte na protestné podujatia Smeru. „Musíme vymeniť vládu Slovenskej republiky, v tom nám musíte pomôcť. Rovnako musí prísť nová hlava štátu, nová hlava Slovenskej republiky.

Všetko je jasné. Musíme dať dole vládu, musíme dať dole prezidentku, demokratickým právnym spôsobom,“ povedal za súhlasného pokriku davu Fico. Akciu sa snažil narušiť provokatér, ktorý sa pod tribúnou objavil s fotografiou Jána Kuciaka. Situáciu musel riešiť policajný antikonfliktný tím.