Úvod ZO ZAHRANIČIA Fico na stretnutí so Szijjártóom: Mrzí ma, že Slovensko dnes nedáva spolupráci...

Fico na stretnutí so Szijjártóom: Mrzí ma, že Slovensko dnes nedáva spolupráci vo V4 nijakú dynamiku

Robert Fico a Péter Szijjártó. (Foto: archív)

Keď krajiny v rámci Vyšehradskej štvorky (V4) konali spoločne, darilo sa im presadzovať ich záujmy. Tento formát má zmysel pre Slovensko aj Maďarsko. Predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico to uviedol po bilaterálnom stretnutí s ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom.

Fica mrzí, že Slovensko v súčasnosti nedáva spolupráci v rámci V4 nijakú dynamiku. Maďarsko má podľa Szijjártóa záujem na tom, aby spolupráca v rámci tejto skupiny pokračovala. „Máme veľkú radosť z toho, že aj na Slovensku sú vynikajúci priaznivci tejto myšlienky. Ďakujem Ficovi za podporu v tejto otázke,“ poznamenal.

Fico zdôraznil, že Maďarsko nemôže byť sankcionované zo strany Európskej únie za svoje postoje a názory. Ak chcú eurokomisári hľadať krajinu, kde je problém s právnym štátom, mali by sa podľa Fica zamerať na Slovensko.

Spoločne sa zaoberali aj protiruskými sankciami, ktoré nič nezmenili na postoji Ruska k Ukrajine. „Sme presvedčení, že sa majú ukladať sankcie, ktoré fungujú, a nie také, ktoré poškodzujú tých, ktorí tieto sankcie vymysleli,“ poznamenal Fico. Témou stretnutia bola aj nelegálna migrácia.