Úvod Z DOMOVA Fico: Nejde len o diplomovku, celý Matovičov život je o podvode

Fico: Nejde len o diplomovku, celý Matovičov život je o podvode

Foto: archív

Predseda vlády SR Igor Matovič by mal pre kauzu svojej diplomovej práce odísť z funkcie. Ak tak neurobí, nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho zrejme zvážia svoj ďalší postup v tejto súvislosti. Uviedol to poslanec Richard Raši na mediálnom brífingu.

„Keď to vezmeme čisto mechanicky, Andrej Danko naozaj použil aspoň päť zdrojov, Igor Matovič zlepil prácu z dvoch kníh. To je už naozaj hanba. Toto je možno zatiaľ zo všetkých plagiátov, ktoré boli mediálne pertraktované, asi najhorší príklad,“ uviedol Raši.

Dodal, že ak by sa porovnala s ostatnými medializovanými prácami verejných funkcionárov, premiérova je urobená „najhulvátskejšie“. Pripomenul slová Matoviča z obdobia, keď sa riešila práca bývalého predsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka.

Podotkol, že podľa vlastnej definície, ktorú vtedy použil, je Matovič zlodej. Poukázal aj na vtedajšie vyjadrenia hnutia OĽaNO, že v každej normálnej krajine by politik pre takúto kauzu odstúpil. Vyzval preto premiéra, aby tak urobil.

Predsedu Smeru-SD Roberta Fica vôbec neprekvapuje, že Matovič podvádzal pri diplomovej práci. Celý premiérov život je podľa neho o podvode. „V Smere-SD si kladieme otázku, či už nie je čas otvoriť ľuďom oči a podať návrh na vyslovenie nedôvery Igorovi Matovičovi. Nie za diplomovku, ale za jeho charakter. Máme však dilemu, či ústava vôbec umožňuje vyslovenie nedôvery duševne nespôsobilým osobám,“ uviedol na sociálnej sieti.