Úvod Z DOMOVA Fico označil Beblavého za privatizačné dieťa a vymetača politických strán, obul sa...

Fico označil Beblavého za privatizačné dieťa a vymetača politických strán, obul sa aj do Kisku a Trubana

Foto: archív

Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica sa podanie návrhu na odvolanie funkčnej vlády pár mesiacov pred koncom volebného obdobia, nedá nazvať nijako inak, len ako pokus za každú cenu liať špinu a bez dôkazov obviňovať.

„To je totiž jediné, čo dnes súčasná opozícia dokáže robiť. Nijaká alternatíva, nijaká nová vízia, len nenávisť. Poslanecký klub strany Smer-SD bude predsedu vlády a celú koaličnú vládu pred opozíciou, ktorú reprezentujú uznaní daňoví podvodníci ako Andrej Kiska a Igor Matovič.

Ďalej narkomani a podozriví z obchodovania s drogami ako Boris Kollár a Michal Truban, pozemkový špekulant Richard Sulík či privatizačné dieťa a vymetač politických strán Miroslav Beblavý, brániť všetkými dostupnými prostriedkami a návrh na vyslovenie nedôvery považuje za absolútne neopodstatnený, účelový a predovšetkým smiešny,“povedal Fico. Jeho stanovisko agentúre SITA zaslal hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

Opoziční poslanci vyzbierali podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej chce odvolávať premiéra Petra Pellegriniho. Dôvodom je podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča zbabelosť, akou sa postavil k odvolaniu štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorej policajti zadržali mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom Kočnerom pomocou aplikácie Threema.