Úvod Z DOMOVA Fico: Pán minister Mikulec, spamätajte sa a konajte!

Fico: Pán minister Mikulec, spamätajte sa a konajte!

Foto: archív

„Smer-SD neverí vlastným očiam, keď sleduje hyenizmus a arogantnosť vládnej koalície, ktorá sa tvári, že sa nič nestalo. Generál Lučanský zomrel za záhadných okolností ako nevinný človek s obrovskými zásluhami v boji proti najzávažnejšej kriminalite,“ píše na svojom facebookovom profile predseda Smeru Robert Fico.

„Vyšetrenie jeho smrti prinesie už iba detaily do mozaiky obludnosti polofašistického režimu, ktorý od apríla 2020 realizuje na Slovensku Igor Matovič so svojou soldateskou. Predseda Smeru Robert Fico už chápe, prečo ministerka Kolíková zakázala vtedajšiemu riaditeľovi ZVJS Milanovi Ivanovi, aby sa s ním stretol hneď v deň prvého incidentu a zranenia generála Lučanského, ku ktorému prišlo vo výkone väzby v Prešove.

Robert Fico opakovane telefonicky žiadal Milana Ivana o stretnutie, ktoré však nemohol riaditeľ ZVJS pre zákaz ministerky absolvovať. Už len toto správanie ministerky Kolíkovej od prvých minút tragédie generála Lučanského potvrdzuje, že na plnej čiare a celý čas klamala verejnosť.

Smer-SD je šokovaný z vyjadrenia manželky nebohého generála Lučanského o okolnostiach jej posledného stretnutia s manželom, ktoré ukazujú na totálnu brutalitu a neľudskosť konania ministra vnútra. Je trápne, ak sa za takýchto okolností musia už aj najbližší príbuzní domáhať elementárneho prejavu úcty a rešpektu ku generálovi Lučanskému.

Ak to potrebuje minister vnútra Mikulec písomne, Smer-SD mu to môže doručiť do pár minút, ale Smer-SD verí, že oficiálna výzva tejto politickej strany, aby MV SR okamžite zabezpečilo vyvesenie čiernej vlajky na budove MV SR, ako aj na budove PZ SR, bude postačovať.“

Smer tak reaguje aj na slová manželky nebohého generála Martiny Lučanskej, ktorá na na sociálnej sieti opísala svoje posledné stretnutie s manželom: „Nemám silu sa vyjadrovať k momentálnej situácii o smrti môjho manžela, bez ktorého môj život stratil zmysel.

Bolesť, ktorú držím v sebe, je natoľko ťažká, že len vďaka svojim deťom, ktoré sú mi v tejto chvíli najväčšou oporou, dokážem ustáť toto najťažšie obdobie môjho života. Ale môj posledný deň s manželom 29. 12. 2020, deň pred jeho smrťou, keď mi ‚dovoliliʻ byť pri jeho lôžku, som ešte netušila, že to bude ten najhorší a zároveň posledný deň s ním…

Kým ja som mala za chrbtom Mikulcovo komando pri posteli môjho muža, v nepriestrelných vestách a so samopalmi v ruke, pán minister vnútra R. Mikulec sa zabával na chate v Martine na Martinských holiach, kde je do dnešného dňa.

A tak sa pýtam sama seba: To naozaj chcem tak veľa, aby niekomu takému kompetentnému, ako je minister vnútra R. Mikulec v demokratickej krajine, ktorý v nej zabezpečuje bezpečnosť a poriadok, bolo naozaj zaťažko vyvesit čiernu zástavu nad budovou ministerstva vnútra a vzdať mu tak úctu na počesť jeho pamiatky?“