Úvod Z DOMOVA Fico reaguje na Čaputovej rozhodnutie ignorovať referendum: Slovensko nemá prezidentku, má Sorosovu...

Fico reaguje na Čaputovej rozhodnutie ignorovať referendum: Slovensko nemá prezidentku, má Sorosovu atrapu

Zuzana Čaputová. (Foto: archív)

Nikto v modernej 30-ročnej histórii SR tak neurazil Slovenky a Slovákov a demokraciu ako Zuzana Čaputová. Vo svojom vyhlásení to tvrdí predseda strany Smer-SD Robert Fico. Reagoval tým na oznámenie prezidentky SR, že sa nezúčastní referenda o skrátení volebného obdobia, ktoré sama vyhlásila.

“Nezúčastní sa referenda o zmene ústavy, ktorú musíme urobiť kvôli nej, aby sme mohli skôr voliť. Slovensko nemá hlavu štátu, má Sorosovu atrapu. Zdravý rozum by každého prezidenta viedol, aby vstúpil do volebnej miestnosti a odpovedal na referendovú otázku,” uviedol Fico.

“Cudzí záujem na udržaní Hegerovej vlády pre zásobovanie Ukrajiny zbraňami je taký silný, že Zuzana Čaputová musela zabudnúť, že je hlavou štátu. A aby nič nenechala na náhodu, najskôr zmarila referendovú kampaň a potom poslúchla Sorosa a podobných, že nesmie ísť ani do referenda, aby náhodou nedala občanom príklad hodný prezidenta,” pokračoval vo vyhlásení.

Šéf Smeru-SD dodal, že takto to bude vždy, keď sa prezidentom stane otrok, a nie suverénny človek. Prezidentka Čaputová prostredníctvom svojho hovorcu vyhlásila, že neúčasťou na plebiscite chce vyjadriť svoj občiansky postoj.