Úvod Politika Fico sa opýtal Kisku, o čom hovoril so Sorosom

Fico sa opýtal Kisku, o čom hovoril so Sorosom

Foto: archív

Na Slovensku sa deje pokus o destabilizáciu krajiny. Novinárom to povedal premiér Robert Fico, ktorý naznačil, že svojimi vyjadreniami k tomu prispieva aj prezident SR Andrej Kiska. “Za týmto názorom si stojím,” povedal Fico. Nepriamo poukázal, že za prejavom, s ktorým vystúpil Kiska v nedeľu, môže byť americký miliardár George Soros. Kisku preto Fico vyzval, aby verejnosti vysvetlil, čo robil v septembri minulého roka v New Yorku.

“20. septembra 2017, New York, Piata avenue. Pýtam sa, prečo hlava šátu SR išla na súkromnú pôdu k človeku, čo má veľmi pochybné meno. Ten človek sa volá George Soros. Pýtam sa, prečo na toto stretnutie prezident nevzal nikoho z ministerstva zahraničných vecí.

Pýtam sa pána prezidenta, o čom bolo toto stretnutie. To, čo sa stalo po vražde novinára a jeho priateľky naznačuje, že je pokus v tomto štáte o totálnu destabilizáciu. Prečo pán prezident namiesto upokojenia situácie v štáte vyvoláva destabilizáciu svojimi vyjadreniami, ktoré nemajú nijakú oporu v Ústave SR?” pýtal sa na brífingu Fico.

“Žiadam odpoveď, o čom bolo toto stretnutie s istým človekom, čo má pochybné meno,” uviedol Fico. Kiska na zverejnenie informácie o stretnutí so Sorosom v alternatívnych médiách so Sorosom najprv nereagoval, po širšej medializácii ho napokon priznal na Facebooku s tým, že vraj spolu hovorili o rómskej otázke.

Premiér odkázal, že prezident nemá diktovať, ako majú vládni predstavitelia vyriešiť politickú situáciu po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. “Riešime si ju sami, nepotrebujeme na to pána Kisku,” uviedol Fico s tým, že prezident “zrejme poriadne nevie, čo sa píše v Ústave SR”.

“Politické súvislosti totiž budeme riešiť v krátkom čase, koaličným partnerom odkazujem, že v Smere-SD sme na takéto diskusie pripravení,” povedal premiér. Ten opäť zopakoval, že policajti dávajú do vyšetrovania vraždy všetko a pracujú na ňom nepretržite. “Ak bol útok na novinára spojený s jeho prácou, je to útok na demokraciu,” dodal.

“Premiér sa rozhodol, že bude cieliť na najnižšie pudy, ktoré sú atakované konšpiračnými teóriami. V demokratickej krajine to považujem za absolútne neprípustný a neakceptovateľný prejav premiéra. Pre mňa osobne je to absolútne neprijateľné,” reagovala na časť vyhlásenia premiéra Roberta Fica ohľadne Kiskovho stretnutia so Sorosom ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Fico sa pýta Kisku, prečo sa v USA stretol so Sorosom: