Úvod Z DOMOVA Fico sa poďakoval poslancom, ktorí hlasovali proti jeho väzbe. Pellegrini: Túžba po...

Fico sa poďakoval poslancom, ktorí hlasovali proti jeho väzbe. Pellegrini: Túžba po pomste prehrala

Robert Fico ďakuje Petrovi Pellegrinimu za podporu Hlasu-SD pri hlasovaní o jeho väzobnom stíhaní. (Foto: archív)

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa poďakoval poslancom Národnej rady SR, ktorí nepodporili žiadosť Generálnej prokuratúry SR o súhlas parlamentu s jeho väzobným stíhaním. Trvá na tom, že ide o politický proces. „Ďakujem každému poslancovi, ktorý ma podporil, a rešpektujem každého, kto mal na to iný názor,“ uviedol poslanec.

Strana Smer-SD sa na sociálnej sieti poďakovala poslancom, ktorí sa “postavili na stranu zdravého rozumu a hlasovali za demokraciu a právny štát“. „Slováci, dnes sme dvakrát silnejší aj vďaka vašej podpore v boji za záchranu Slovenska,“ dodala strana.

Túžba po politickej pomste prehrala. Vyhlásil to líder strany Peter Pellegrini v reakcii na to, že poslanci neodsúhlasili vzatie Roberta Fica do väzby. Nezaradení poslanci okolo Pellegriniho hlasovali proti. Šéf Hlasu-SD si myslí, že ich postoj nemá nijaký vplyv na to, že trestné konanie a vyšetrovanie môže pokračovať.

Hlas-SD zdôraznil, že vládnej koalícii sa nepodarilo presvedčiť ani vlastných poslancov o správnosti vydania predsedu opozičnej strany na väzobné stíhanie. „Je povinnosťou každého jedného poslanca hlasovať výlučne podľa svojho vedomia a svedomia. Ak nemohli s čistým svedomím zahlasovať za vydanie svojho kolegu na väzobné stíhanie, je dobre, že to neurobili,“ povedal Pellegrini.

Spravodlivosť musí podľa neho ďalej nasledovať svojimi štandardnými cestami, teda vyšetrovaním a spravodlivým rozhodnutím nezávislého súdu. Strana je presvedčená, že jediným cieľom týchto manévrov so zatýkaním je prekryť skutočné problémy Slovenska.