Úvod Z DOMOVA Fico: Slovensko nemá prezidenta, ale americkú slúžku

Fico: Slovensko nemá prezidenta, ale americkú slúžku

Foto: archív

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico na mediálnom brífingu svojej strany tvrdo skritizoval správu o stave republiky Zuzany Čaputovej, ktorú predniesla pred poslancami parlamentu. “Bolo strašné, čo prezidentka predviedla. Preukázala absolútnu nesvojprávnosť, preukázala, že nie je schopná postaviť sa za záujmy Slovenskej republiky,” vyhlásil Fico.

“Takisto preukázala, že stojí absolútne na strane tejto vládnej koalície. Dobre vie, čo sa dva roky v tomto štáte deje, a zmohla sa iba na to, aby zopakovala niekoľko čísiel, ktoré si môžeme za pár minút nájsť na stránke akéhokoľvek denníka. Ako jediného ministra pochválila amerického vojnového štváča Naďa, čo je neuveriteľné,” pokračoval líder opozície.

„Priamo zaútočila na stranu Smer-SD tým, keď komentovala naše úsilie poukazovať na hrubé porušovanie princípov právneho štátu zo strany skupiny politicky angažovaných vyšetrovateľov, prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry a niektorých sudcov na Špecializovanom trestnom súde,“ konštatoval Fico.

Podľa Fica hlava štátu prispela k rozkolu slovenskej spoločnosti, preto sa už nesmie do tretice stať, aby si po Kiskovi a Čaputovej Soros vybral ďalšieho slovenského prezidenta na Slovensku. “Toto nie je človek na správnom mieste. Slovensko nemá prezidenta, Slovensko má americkú slúžku,” vyhlásil predseda Smeru-SD.