Úvod Politika Fico: Strana Smer nie je na jedno použitie

Fico: Strana Smer nie je na jedno použitie

Foto: archív

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila naspäť. Vyhlásil to jej predseda Robert Fico na pracovnom sneme v Častej – Papierničke. Verí, že sa to zopakuje. Vo svojom príhovore opäť kritizoval médiá, opozíciu, občianskych aktivistov a prezidenta SR Andreja Kisku. Pracovný snem Smeru-SD delegáti odštartovali slovenskou hymnou a minútou ticha za nedávno zosnulého bývalého predsedu NRbSR Pavla Pašku.

Členovia Smeru-SD majú na sneme odsúhlasiť zmeny, ktoré by podľa predsedu Roberta Fica mali zlepšiť jeho fungovanie. Ide o zmenu stanov, ktorá má zrušiť užšie vedenie strany a kolektívnym orgánom okrem snemu má byť už iba predsedníctvo. To má byť personálne užšie, ale o právomoci nepríde.

Predstavitelia Smeru-SD vylúčili, že by sa na sneme malo hovoriť o výmene predsedu, nevidia na to dôvod. Poslanec Smeru-SD a exminister kultúry Marek Maďarič pred pár dňami povedal, že situácia v strane Smer-SD prirodzene speje do okamihu, keď sa môže stať aktuálna otázka, či bude Fico obhajovať predsednícky post, alebo nie.