Úvod Politika Fico súhlasí s Matovičom: Za slušné Slovensko je politická organizácia

Fico súhlasí s Matovičom: Za slušné Slovensko je politická organizácia

Foto: archív

Expremiér Robert Fico súhlasí s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Zhodli sa, že iniciatíva už nie je občianska, ale je politickou organizáciou. „Je to obyčajná mládežnícka politická organizácia Trubanovej a Kiskovej strany, politických subjektov, ktorých túžba po moci sa úplne vymyká z hraníc demokracie,“ skonštatoval Fico vo videu na sociálnej sieti.

Fico tvrdí, že cieľom organizátorov protestov v minulom roku nebolo vyjadrenie súcitu a ľútosti, ale pád vlády, predčasné voľby a nástup súčasnej opozície. Keďže im to nevyšlo, slúži podľa jeho slov politicky ako mládežnícka organizácia.

Matovič nedávno povedal, že Za slušné Slovensko je politickou organizáciou vznikajúcej strany Za ľudí a koalície Progresívne Slovensko a Spolu. „Juraj Šeliga je dnes pravou rukou Andreja Kisku a ukázalo sa, že dohoda o zastavení zrejme najväčšieho protestu, po ktorom mali byť na 100 percent predčasné voľby, nebola len tak. Možno to bolo len o tom, že Andrej Kiska ešte nemal pripravenú stranu a nemohol do politiky reálne vstúpiť,“ poznamenal líder OĽaNO.

Predstavitelia iniciatívy opakujú, že vždy boli a zostávajú občianskou iniciatívou. „Na nijakom z našich pódií nevystupoval politik, v našich organizačných štruktúrach sme kládli veľký dôraz na to, aby neexistovali nijaké prepojenia na akúkoľvek politickú stranu.

Z tohto dôvodu sme odmietli spoluprácu s kýmkoľvek, kto bol v politike. Takisto Juraj Šeliga vo chvíli, keď oznámil, že sa chystá vstúpiť do politiky, zo všetkých organizačných štruktúr iniciatívy odišiel,“ uviedli v stanovisku.