Úvod Z DOMOVA Fico: Sulík nezvláda svoju funkciu

Fico: Sulík nezvláda svoju funkciu

Robert Fico a Richard Sulík. (Fotomontáž: archív)

Opozičná strana Smer-SD plánuje v krátkom čase podať v parlamente návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi. Na mediálnom brífingu o tom informoval predseda strany Robert Fico. Podľa neho šéf liberálov nie je pripravený na svoju aktuálnu funkciu a nezvláda ju.

„Iná možnosť nie je, Sulík sa ukázal ako arogantný človek, otázne je, či je vôbec príčetný,“ vyhlásil Fico s tým, že už sa na ministra hospodárstva toho nahromadilo toľko, že nevidia iné riešenie.

Vyčíta mu najmä vysoké ceny energií. „Ja byť Sotákom, tak zoberiem kus železa a mu bachnem po chrbte tomu Sulíkovi,“ uviedol Fico, mysliac tým majiteľa železiarní Podbrezová a šéfa Klubu 500 Vladimíra Sotáka. Kritizoval aj meškanie otvorenia slovenského pavilónu na výstave Expo Dubaj, ktoré označil za „hanbu na sto rokov“.

Sulík reagoval, že sa na ďalšiu schôdzu teší. „Aspoň budem môcť konečne dokončiť svoj prejav k cenám energií, ktorý naposledy ukončila schizofrénia poslancov strany Smer-SD. Tí mi na jednej strane nedovolili hovoriť, na strane druhej žiadali vysvetlenie témy.

Verejnosť má právo dozvedieť sa množstvo vecí o bačovaní Smeru, ktoré ľudia dnes splácajú v účtoch za elektrinu. Mimoriadna schôdza je pre mňa možnosť vysvetliť ich verejne,“ odkázal opozícii Sulík.