Úvod Z DOMOVA Fico: Zradcom na čele s prezidentkou dochádza, akú šialenú zmluvu schválili. Ich...

Fico: Zradcom na čele s prezidentkou dochádza, akú šialenú zmluvu schválili. Ich mená dáme na bilbordy

Predseda strany Smer-SD Robert Fico. (Foto: Michaela Kolimárová)

“Nekritických obdivovateľov USA v médiách, celú vládnu koalíciu a pani prezidentku Čaputovú ide roztrhnúť od hnevu, že opozičné strany zverejnili na svojich stránkach zoznam poslancov NR SR, ktorí hlasovali o jedenásťročnom umiestnení amerických vojakov na území SR,” hovorí na úvod svojho nového videa šéf Smeru-SD.

Ako ďalej zdôraznil, informácia o hlasovaní poslancov o obrannej zmuve medzi SR a USA je tak ako všetky ostatné hlasovania verejná a bežne prístupná na webovej stránke Národnej rady SR. “Napriek tomu títo pätolízači USA tvrdia, že zverejniť verejnú informáciu je fašistické. Naopak, fašistické je, ak niekto zakazuje zverejňovať verejnú informáciu,” pokračuje Fico.

“Im všetkým na čele s pani prezidentkou dochádza, čo spáchali. Dochádza im, že odovzdali Američanom bezplatne naše vojenské letiská, kompletný vzdušný priestor a právo robiť si na území Slovenskej republiky, čo len chcú. A toto všetko bude platiť minimálne jedenásť rokov.

Oni si uvedomujú, akú zradu spáchali, a teraz sú nervózni z toho, že ich mená sa v tejto súvislosti začínajú objavovať vo verejnom priestore. Nás však nezastrašia, pretože postupujeme demokraticky a zákonne.

K týmto zoznamom, ktoré na sociálnych sieťach zverejnil Smer, Hlas či Republika pridáme aj pekné bilbordy. Myslíme si totiž, že slovenská verejnosť si zaslúži dozvedieť sa ešte viac,” zakončil krátke video líder opozície.

Robert Fico: Zverejniť verejnú informáciu je fašistické?