Úvod Politika Figeľ a Hlina v hre Škatule, hýbte sa!

Figeľ a Hlina v hre Škatule, hýbte sa!

Foto: archív

Umorení ako dlh vatikánskej centrálnej banky ostali po parlamentných voľbách kresťanskí demokrati. Temer večný predseda Ján Figeľ zrejme pochopil budúcnosť v povestnej mene (Pánboh zaplať), a tak po hlasovaní zo šéfovského postu teraz už mimoparlamentnej strany dal rýchlo svoje zbohom.

Jeho kajúcna sebakritika za volebné fiasko však netrvala dlho. Už o pár dní sedel v Prezidentskom paláci a vyplakával sa prezidentovi Andrejovi Kiskovi, ktorému nezištne „ponúkol svoje bohaté skúsenosti“.

Nevedno, či si chcel vyplakať trafiku priamo v prezidentskej kancelárii, alebo sa dať na štátom dobre platenú diplomatickú turistiku, najlepšie niekde v Bruseli.

Ak však s jeho „bohatými skúsenosťami“ má Slovensko dopadnúť ako jeho rodné KDH, pre krajinu bude osožnejší doma, pri opatere bocianieho hniezda alebo v kostolnej modlitebni.

Medzitým však po Figeľom chytro opustenom kapitánskom mostíku na prehnitej bárke KDH poškuľoval nový kresťan. Takého v sebe objavil Alojz Hlina, vyvezený do parlamentu výťahom liberálneho OĽaNO, neskôr šéf takmer tajnej strany Občania. Teraz sa hlási do KDH, nie však ako radový člen, ale priamo ako predseda! O svojich predsavzatiach prezradil: „Zmenil by som najmä imidž strany zo skostnatenej katolíckej na modernú konzervatívnu.“

Môžbyť si pod budovaním „modernej konzervatívnej strany“ predstavuje šarvátky či ruvačky s poslancami, trieskanie topánkou o rečnícky pult, možno zamurovávanie dverí do nebankoviek či vysedávanie nad megabordom nad cestou.

V každom prípade však potenciálny a skrachovaný šéf KDH, momentálne čakajúci v rade na štátnu trafiku, na diaľku rozbehli hru Škatule, hýbte sa! Badať tu však rozdiel. Kým Figeľ Slovensku pomôcť nemôže, Hlina už KDH nemôže ublížiť.

Foto: archív
Foto: archív

1 komentár

  1. Figel pomohol KDH hlevne v to aby sa dostal mimo parlament aj vecnym poslancom Brockom a niektorymi dalsimi ktory trepali hluposti 25 rokov ale aj narobili vela zleho pre stat.

Comments are closed.