Úvod ZO ZAHRANIČIA Firma Red Bull prepustila amerických manažérov za podporu Black Lives Matter

Firma Red Bull prepustila amerických manažérov za podporu Black Lives Matter

Foto: archív

Rakúsky majiteľ svetoznámej firmy produkujúcej energetické nápoje Red Bull Dietrich Mateschitz sa rozhodol odvolať z funkcií vedúcich top manažérov pre predaj v Spojených štátoch amerických.

Výkonný riaditeľ Red Bullu v USA Stefan Kozak a hlavná marketingová riaditeľka Amy Taylorová prišli o svoje miesta, lebo sa zo svojich funkcií rozhodli podporovať demonštrantov z hnutia Black Lives Matter (Na čiernych životoch záleží).

Manažéri mali verejne vyzývať na väčšiu rozmanitosť spoločnosti. Majiteľ ich kritizoval aj za otvorený list, v ktorom vyslovili nespokojnosť s „verejným mlčaním“ spoločnosti o Black Lives Matter.

Miliardár Dietrich Mateschitz je stúpencom politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa vyslovil proti tzv. politickej korektnosti. Denník Wall Street Journal napísal, že americkí zamestnanci firmy varujú, že rozhodnutie zbaviť sa politicky korektných manažérov môže byť známkou toho, že Red Bull sa uberá „rasistickým smerom“.

“Odmietame a vždy sme odmietali rasizmus vo všetkých jeho formách,“ reagovalo vo svojom stanovisku predstavenstvo spoločnosti. „Red Bull vždy kladie ľudí,  ich sny a úspechy do centra pozornosti a oceňuje prínos každého človeka – bez ohľadu na jeho rasový pôvod,” dodalo.

Dietrich Mateschitz. (Foto: archív)