Úvod Komentáre Floyd je americký Kuciak. Majdan v uliciach vyhovuje Sorosovi a „hlbinnému štátu“

Floyd je americký Kuciak. Majdan v uliciach vyhovuje Sorosovi a „hlbinnému štátu“

Nepokoje po Floydovej smrti. Foto: archív

Spojené štáty, ale aj Britániu a ďalšie krajiny zachvátila po zabití Afroameričana Georgea Floyda príslušníkmi polície vlna progresivistického šialenstva. Odohrávajú sa násilnosti, rabujú sa obchody a strhávajú sa sochy osobností, ktorým je pripisovaná nejaká súvislosť s rasizmom či otroctvom. Napríklad v americkom Richmonde v štáte Virgínia strhli vandali sochu moreplavca Krištofa Kolumba.

V Londýne zasa musela ustúpiť socha obchodníka Roberta Milligana po tom, ako tamojší starosta Sadiq Khan zriadil komisiu, ktorá má posúdiť pomníky v hlavnom meste Spojeného kráľovstva a navrhnúť odstránenie každého, ktorý má súvislosť s otrokárstvom.

Ľavicovo-liberálni „demonštranti“, často mimoeurópskeho pôvodu, sa asi nazdávajú, že sa im takto podarilo zahnať do kúta tzv. biele privilégium. V prvom rade však spoľahlivo zahnali do kúta zdravý rozum.

Už dávnejšie, v súvislosti s rasistickou streľbou v meste Charleston v roku 2015, sa v USA začali odstraňovať pamätníky pripomínajúce obdobie južanskej Konfederácie. Aktuálne nabrali výtržnosti a sochoborectvo v mene boja proti rasizmu ďalší spád.

Treba si však uvedomiť, že ak by USA a ďalšie západné krajiny naďalej ustupovali takýmto zvráteným revolučným praktikám, ohrozili by samotné fundamenty, na ktorých stoja ich spoločenské systémy.

Pochopiteľne, mnohé významné osobnosti žijúce v minulých storočiach sa nevyhli ani predsudkom a názorom, ktoré by sme dnes mohli označiť ako šovinistické či xenofóbne. Je však absurdné začať posudzovať tieto osobnosti podľa súčasných štandardov a nakoniec ich diskvalifikovať napriek tomu, že vo svojom období mali výrazný spoločenský prínos, ktorý sa stal základom pre ich trvácny historický odkaz.

Samozrejme, v prípade udalostí v USA nemožno nepostrehnúť aj vyslovene pučistické motívy. Prezident Donald Trump, používajúci heslo „Urobme Ameriku opäť veľkou!“ presadzuje pre svojich občanov v zásade vlasteneckú politiku, ktorá je značne nepohodlná americkým demokratom, Georgeovi Sorosovi a jeho sieti mimovládok, Antife či mocenskému komplexu známemu pod názvom Deep State.

Aj preto tieto sily považovali za nevyhnutné rozpútať po neúmyselnom zabití Georgea Floyda takú masovú hystériu, ktorá už dostala prívlastok “americký Majdan” a nám Slovákom môže trochu pripomínať dianie po vražde novinára Jána Kuciaka.

Jeho dôsledky však môžu byť omnoho dramatickejšie, ako len to, že by neprišlo k opätovnému zvoleniu úradujúceho amerického prezidenta. Cieľom ultraľavicových aktivistov a ich spojencov na Západe je predovšetkým posúvať kultúrne hranice spoločnosti.

Vzhľadom na to, aká kultúrna otupenosť už dlhodobo u obyvateľov západných štátov panuje v dôsledku prísnej politickej korektnosti a praxe multikulturalizmu, prechádza momentálne aj odstraňovanie pomníkov, uctievajúcich si kľúčové historické osobnosti Západu, pomerne hladko.

Pre nás, obyvateľov strednej Európy, z toho existuje len jediné poučenie. Musíme si naďalej ako jednotlivé štáty, ale aj ako blok s názvom Vyšehradská štvorka udržiavať naše kultúrne hodnoty a historickú pamäť, čo zahŕňa aj vyhýbanie sa masovému importu neeurópskych migrantov.

Keď si tieto princípy zachováme, máme šancu si ešte v tomto storočí zachovať ďalšiu perspektívu našich krajín a národov. Západné štáty ju už, ako sa ukazuje, každým dňom a mesiacom strácajú.

Childish Gambino – This Is America: