Úvod Z DOMOVA Galko sa vrátil na ministerstvo obrany. Naď vie, čo by tam mohol...

Galko sa vrátil na ministerstvo obrany. Naď vie, čo by tam mohol robiť

Ľubomír Galko. (Foto: archív)

Minister Jaroslav Naď pred médiami potvrdil, že odídenec zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) a exminister obrany za vlády Ivety Radičovej v rokoch 2010 – 2011 Ľubomír Galko je opäť zamestnaný na ministerstve obrany a aktuálne prechádza bezpečnostnými previerkami.

„Úloha pána Galka je v mojich rukách. Počkám si na to, ako dopadne bezpečnostné preverovanie. Viem, v čom je dobrý a viem, čo by mohol robiť,“ vyhlásil minister s tým, že by exministra a exposlanca mohol využiť aj pri riadení podnikov spadajúcich pod rezort obrany.

Galko musel z postu ministra odísť po kauze odpočúvania novinárov zo strany Vojenského obranného spravodajstva. „Bez ohľadu na kauzy, ktoré boli s pánom Galkom spojené v minulosti, nikto nemôže povedať, že by nebojoval proti korupcii a netransparentnosti. A práve takého človeka, ako je on, v rezorte potrebujem,“ povedal Naď.

Galko vlani opustil SaS a spolu s ďalšími bývalými straníckymi kolegami vstúpil do Demokratickej strany (DS). V parlamentných voľbách sa však DS do Národnej rady SR nedostala – získala iba 0,14 percenta hlasov.