Úvod Spoločnosť Gašpar podáva trestné oznámenie pre únik informácií z vyšetrovania vraždy Kuciaka

Gašpar podáva trestné oznámenie pre únik informácií z vyšetrovania vraždy Kuciaka

Tibor Gašpar. (Foto: archív)

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar podáva trestné oznámenie v súvislosti so spôsobom, akým sa získavajú a poskytujú informácie z vyšetrovacieho tímu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Informuje o tom portál TV JOJ Noviny.sk.

„Podávam trestné oznámenie, ktoré som zakvalifikoval ja osobne ako oznamovateľ, za podozrenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa, prípadne za podozrenie zo spáchania trestného činu marenia spravodlivosti a iné,“ uviedol Gašpar v telefonickom rozhovore pre TV JOJ.

Za podozrenie podľa televízie považuje Gašpar to, ako sa získavajú a poskytujú informácie z vyšetrovacieho tímu. „Myslím si, že je tam viacero rozporov s trestným poriadkom a spôsobuje to z môjho pohľadu škody na samotnom vyšetrovaní, ale aj konkrétnym osobám. Takže smerujem to trestné oznámenie voči osobám, ktoré tak konajú,“ vyhlásil s tým, že si myslí, že niekto by mohol chcieť mariť vyšetrovanie vraždy alebo ho dokonca až manipulovať.

„Ja sa k tomuto v tejto chvíli určite vyjadrovať nebudem, je to pre mňa informácia z Denníka N, zatiaľ so mnou nekomunikujú orgány činné v trestnom konaní, takže ja vôbec neviem, či to povedal. Keď budem o tom informovaný viac, potom sa vyjadrím.“

Takto sa pre TV JOJ vyjadril Gašpar k informácii, že súčasný šéf finančnej spravodajskej jednotky a bývalý riaditeľ odboru podpory riadenia Pavol Vorobjov mal už v minulosti vypovedať, že vykonal lustráciu novinára Jána Kuciaka v policajnej databáze v čase pred jeho vraždou. Urobiť tak mal na príkaz vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Ján Kuciak. (Foto: archív)