Je neuveriteľné, koľko negatívnych emócií vyvolalo u tzv. slniečkarov nedávne vyhlásenie členov združenia Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub a jeho Medzinárodného mierového výboru, pod ktorý sa podpísalo osemnásť osobností verejného života.

Okrem iných bývalý šéfredaktor Hospodárskych novín a zakladajúci člen NEF Hospodársky klub Peter Kasalovský, prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar, generálny riaditeľ cestovnej kancelárie Hydrotour Mikuláš Milko, dekan Fakulty matematiky, informatiky a fyziky Univerzity Komenského Jozef Masarik, vedec a podnikateľ Štefan Kassay, niekdajší generálny riaditeľ Všeobecnej úverovej banky a exposlanec NR SR Ján Gabriel, generálmajor Svetozár Naďovič, exminister sociálnych vecí a rodiny a bývalý poslanec NR SR Vojtech Tkáč, či primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Čoho sa títo ľudia dopustili?
Podľa niektorých politikov a médií, ktoré si myslia, že majú monopol na pravdu, sú vraj ich tvrdenia založené na konšpiráciách. Možno sa niekoho nepríjemne dotkli slová z vyhlásenia: „Skutočne sme sa všetci vďaka korporátnym médiám a slniečkárom stali „ostýchavými“ a v podstate zbabelými, že sa bojíme nazvať hlupáka hlupákom, podliaka podliakom, parazita parazitom?“

Ak slniečkárske médiá reagujú na tento text podráždene, len potvrdzujú známe príslovie, že trafená hus zagágala. O tom, že „súčasná migrácia je precízne politicky a mediálne organizovaný stret s našou európskou civilizáciou“ sa nepíše len v kritizovanom vyhlásení, ale hovorí sa na rozličných fórach Európskej únie.

Je všeobecne známa činnosť medzinárodných mimovládnych organizácií platených zo zahraničia, ktoré v čase prílevu najväčšej vlny migrantov do Európy organizovali propagandu v médiách na podporu migrácie. Namiesto toho, aby sa dištancovali od pašerákov ľudí, vyvíjali nezákonnú činnosť tým, že rozdávali nelegálnym prišelcom mapky s trasami, kadiaľ majú ísť, kde sú nestrážené schengenské hranice a ako obchádzať rozhodnutia úradov. Už sa na to zabudlo?

VYHLÁSENIU MOŽNO VYČÍTAŤ, ŽE NEPREŠLO JAZYKOVOU ÚPRAVOU, ALE SÚBOR OPATRENÍ PROTI EKONOMICKÝM MIGRANTOM JE RACIONÁLNY.

Áno, ekonomický dopad migrácie je reálny jav a treba ho preskúmať. „V prvom rade sa musíme zamerať na štruktúru, o ktorej však nemáme nijaké poznatky, lebo nevieme ani koľko a akých migrantov prišlo. To bude v budúcnosti zvyšovať tlak na nezamestnanosť aj na Slovensku,“ píše sa vo vyhlásení.

Foto: archív
Foto: archív

Na Slovensku so sorosovskou zotrvačnosťou
Ani na nasledujúcom tvrdení nie je nič konšpiratívne ak sa odporúča vláde „napríklad štatisticky sledovať štruktúru a počty(migrantov), právne definovať oblasť pracovných povolení v nadväznosti na získanie občianstva v členskej krajine EÚ podľa jej domáceho práva, sledovať objem financií plynúcich do zahraničia pre rodinu migranta, zaviesť ich dôslednú štátnu reguláciu…“

Dali by sa citovať aj ďalšie názory osemnástich osobností – profesorov, inžinierov a verejných činiteľov – reagujúcich na migrantskú krízu, ktorú Európska únia nie je schopná riešiť ani po rokoch jej trvania.

Andreja Kisku racionálna podstata názorov obsiahnutých vo vyhlásení nezaujímala, predvolal si policajného prezidenta „na koberec“ Tibora Gašpara, aby mu vysvetlil, prečo podpísal údajne konšpiračné vyhlásenie. Gašpar zareagoval ako správny chlap, predstúpil pred prokurátora Kisku, nič nevysvetlil a podpis neodvolal. Veď nežijeme v Turecku, aj keď s diktátorom v Ankare viaže nášho prezidenta priateľstvo a možno aj utajovaná predstava ako treba vládnuť v republikánskom zriadení.

ČO VLASTNE MÔŽE CHCIEŤ OD OBČANA GAŠPARA TAKÁ HLAVA ŠTÁTU, KTORÁ ODMIETA DODRŽIAVAŤ ÚSTAVU SR A NEREŠPEKTUJE VÝROKY ÚSTAVNÉHO SÚDU?

Nemá ani najmenšie právo moralizovať. Ani vtedy nie, keby ho vynášali do neba všetci opoziční politici na anjelských krídlach, zástupy domácich mediálnych okiadzačov a mimovládne dámy a páni v žolde Georgea Sorosa.

Otázkou je, ako sa s názormi a aktuálnou politikou Donalda Trampa vyrovná prezidentská suita poradcov v Prezidentskom paláci. Vari všetci na čele s Kiskom, tak ako balkánska mäsiarka Albrightová, začnú premýšľať o prestupe na islamskú vieru?

Zdá sa, že jedna zo zakladateliek sorosovskej nadácie Open Society Foundations na Slovensku Iveta Radičová kráča v šľapajach bývalej šéfky štátneho departmentu USA. Lenže figúrkam z liahne amerických jastrabov, Albrightovej, Nulandovej a Psakiovej už vo Washingtone odzvonilo. Na Slovensku ešte nie?

Foto: archív
Foto: archív

Čo navrhujú signatári vyhlásenia NEF HK a MMV

 A) Odporúčajú vláde SR štatisticky sledovať štruktúru a počty migrantov aspoň v týchto oblastiach:
– nekvalifikovaní – ľudia s nijakým alebo základným vzdelaním
– polokvalifikovaní – ľudia so stredným vzdelaním
– kvalifikovaní – ľudia so vzdelaním prvého, prípadne druhého stupňa
– vysoko kvalifikovaní – ľudia so vzdelaním tretieho stupňa (doktorandské štúdium – napríklad titul PhD.) a vyšších stupňov

B) V právnej oblasti vyzývajú riadne definovať celú oblasť pracovných povolení v nadväznosti na získanie občianstva v členskej krajine EÚ – podľa zásady „lex domici“ – teda domáceho práva členskej krajiny.

C) V oblasti financií odporúčajú vláde sledovať remitenciu, ktorou sa označujú financie, plynúce do zahraničia pre rodinu migranta. Je treba sledovať ich objem a zaviesť ich dôslednú štátnu reguláciu. Regulácia bude sekundárne pôsobiť na určovanie smeru pohybu migrácie. Sem zahrnúť aj náklady na ich integráciu do spoločnosti.

D) V oblasti školstva odporúča dôsledne uplatňovať vymáhanie nákladov na jazykovú a inú prípravu takejto pracovnej sily.

Našťastie Slovensko nie je kolonizujúcou krajinou a tak je zbavené tlaku, ktorý napríklad vyvoláva inštitút občianstva v Británii, Francúzsku, Holandsku a podobne. Tieto krajiny v minulosti trvali na tom, že vo vlastných kolóniách sa uplatňuje občianstvo domínia kolónie. Dnes sa čudujú, že im táto sociálna bomba vybuchla do tváre. Prichádzajú totiž ľudia, ktorí získali úplne legálne občianstvo týchto krajín a to po rodičoch, hoci nikdy s daným domíniom nemali nič spoločného. O tomto sa zas taktne mlčí. Dnes sme dokonca svedkami ako sa Európania stávajú nevoľníkmi vo vlastnej krajine aj vďaka uplatňovaniu „ľudskoprávnemu imperializmu“ zo strany protinárodne orientovaných štruktúr. Aby sme tieto štruktúry identifikovali musíme poznať ich slovník. Tým sú eufemizmy ako je „politická korektnosť“, „humanitárne bombardovanie“, „obranná vojna na druhej pologuli“ , prípadne ďalší skvost „Zákerný nepriateľ napadol naše lietadlá, pokojne bombardujúce jeho dediny a mestá“.
(Z textu vyhlásenia)