Úvod Spoločnosť Gombitová prenechá svoje miesto v ankete Najväčší Slovák inej osobnosti

Gombitová prenechá svoje miesto v ankete Najväčší Slovák inej osobnosti

Foto: archív

Speváčka Marika Gombitová nečakala, že by sa v ankete RTVS Najväčší Slovák dostala do prvej desiatky. „Sama som očakávala, ktoré osobnosti našej histórie získajú najväčšiu podporu v ankete najväčších Slovákov, a vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska väčšmi výnimočná,“ uviedla Gombitová vo vyhlásení.

Speváčka je dojatá z podpory v ankete Najväčší Slovák, ktorej galavečer na Nový rok odvysielala RTVS. „Ďakujem za hlasy, ktoré ste mi adresovali, a teším sa na stretnutia s vami,“ adresovala posolstvo svojim fanúšikom v závere vyhlásenia.

Gombitová nešpecifikovala, komu svoje miesto prenecháva. Hneď za prvou desiatkou, na 11. mieste, skončil v ankete vojak Jozef Gabčík, ktorý sa roku 1942 podieľal na atentáte na Reinharda Heydricha. Otázne je, či toto Gombitovej želanie bude RTVS rešpektovať a či jej vôbec takéto zmeny štatút ankety umožňuje.