Úvod Veda & Tech Google chce automaticky odpovedať na naše e-maily

Google chce automaticky odpovedať na naše e-maily

Foto: archív

Google vyvíja softvér budúcnosti, ktorý prečíta naše e-maily a potom navrhne rôzne možnosti odpovede. Užívatelia by tak vraj mali ušetriť čas – a Google má o jeden dôvod navyše čítať elektronickú poštu.

Spoločnosť chce zjednodušiť odpovedanie na e-maily pomocou softvéru, ktorý sa dokáže učiť. Užívatelia e-mailovej služby od Googlu v anglickej jazykovej verzii môžu získať podnety na odpovede z priečinku doručená pošta na základe obsahu prichádzajúcich správ.

Odpovede budú založené na inteligentnom algoritme, ktorý automaticky detekuje, či je e-mail vhodný na krátku a rýchlu odpoveď. Neurónová sieť analyzuje obsah e-mailu a potom ponúkne tri možné odpovede.

Foto: archív
Foto: archív

Užívateľ si môže vybrať jeden z týchto troch návrhov a odpovedať na e-mail v priebehu niekoľkých sekúnd. Neurónová sieť sa vraj učí s každou reakciou a postupne tak zlepšuje svoje návrhy na odpovede.

Funkcia by sa mala nazývať inteligentná odpoveď a mala by významne skrátiť čas venovaný odpisovaniu na e-maily. Softvér by sa mal tiež poučiť z toho, pre ktoré odpovede sa užívateľ rozhodne.

Google už nejaký čas pracuje na asistenčnom softvéri, ktorý by mal užívateľom zobrazovať potrebné informácie v správny čas. Je tu však jeden háčik – neprimerané zasahovanie do nášho súkromia.

Foto: achív
Foto: achív