Úvod Z DOMOVA Habera Matovičovi: Ste tu už dlho. Takže – next, please!

Habera Matovičovi: Ste tu už dlho. Takže – next, please!

Pavol Habera. (Foto: archív)

Slovenský rockový spevák Pavol Habera na sociálnej sieti neobyčajne ostro komentuje vládnutie súčasného predsedu vlády SR Igora Matoviča. Informovali o tom viaceré slovenské médiá. Známy umelec vyzýva na výmenu na poste premiéra.

„Málokedy komentujem takéto veci, ale teraz budem a podotýkam – nie je to tým, že by som strácal nervy a trpezlivosť, ale preto, že sa mi to nepáči,“ napísal spevák na úvod svojho statusu.

Ako dodal, nepáči sa mu spôsob vládnutia súčasnej garnitúry a najmä šéfa exekutívy Matoviča. „Byť dobrým politikom a vodcom je niečo úplne iné, ako predvádza on,” myslí si Habera a tvrdí, že premiér sa k svojmu kreslu dostal “nešťastnou náhodou”. V tomto prípade vraj neplatí, že národ má takú vládu, akú si zaslúži.

„Čo sme komu urobili, že máme takéhoto premiéra? Múdrosť a rozvážnosť je mu extrémne vzdialená a snaží sa ju nahrádzať konfrontáciami, diktátorstvom, detinskou urážlivosťou a prehnaným vylievaním svojich pocitov prostredníctvom sociálnych sietí (ktoré už nikoho nezaujímajú, ale o to viac nasierajú),” pokračoval a doplnil, že ide o vlastnosti, ktoré by nemal mať nijaký dobrý a ani priemerný politik.

“Robiť opatrenia nie je jednoduché. Chápem. Čo nechápem je to, prečo neplatia pre všetkých rovnako vrátane politikov. Nechcem čítať nijaké Vaše smiešne ospravedlnenia – želal by som si radšej vedieť, ako sa postaráte o starých ľudí a o ľudí, ktorí prišli o prácu. Ako im štát, ktorý teraz riadite, ide pomôcť,” oslovil Habera premiéra.

“Pretože ľudia dnes potrebujú od štátu pomoc. Mám však obavu, že Vy ako premiér na to nemáte kapacitu – emočnú a ani praktickú. Pán Matovič, mali ste šancu zanechať po sebe niečo užitočné, ale výsledkom Vášho vedenia krajiny je len nespokojnosť a opätovné sklamanie z pocitu, že na dobrých politikov si táto krajina ešte chvíľu počká,” píše spevák.

V závere statusu svojským spôsobom vyzval Matoviča na odstúpenie: „Hmm… Ste tu už dlho! Takže – next, please!” V následnom PS-ku ešte dodal, že niektorí by potrebovali “vakcínu na rozum”. Pár ľudí na Slovensku je podľa neho “naozaj potrebné zaočkovať – a povinne!”

Reprodukcia: Instagram